Úvodní stránka » Komentáře

Zakřany „A“ – Veverská Bitýška 3 : 3 ( 3 : 1 )

Sestava: Dobšík – Koza, Šibal, Kožíšek O., Švancara, Dufek, Bazal ( 47´ Zoblivý ), Šrámek ml., Kožíšek A., Frecer, Nekuža

Náhradníci: Potůček, Zoblivý, Jánošík, Přibyl

V posledním utkání k nám přijel druhý tým tabulky z Veverské Bitýšky. První poločas byl z naší strany velice dobrý. Nejprve se trefil Jakub Bazal, když využil perfektní přihrávku Frecera a nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci. Ve dvacáté minutě hosté vyrovnali na 1 : 1, ale naše odpověď byla velice rychlá. Téměř hned po rozehrání si vzal míč Šrámek Petr ml. a tečovanou ránou z dálky nás poslal znovu do vedení 2 : 1. Další branku přidal ve 26. minutě Adam Kožíšek po krásném uvolnění a přesné střele za tyč. Poločas tedy skončil 3 : 1.

Do druhého poločasu jsme šli s dvoubrankovým vedením. Hráči Vev. Bitýšky se s přibývajícím časem tlačili čím dál víc k naší brance. Hrozili hlavně ze standardních situací, které mají velice nebezpečné! V 76. minutě se jim podařilo z jedné z nich snížit na 3 : 2. A další využili po rohovém kopu v 80. minutě. Ve druhém poločase jsme si i my vytvořili šance, ale bohužel se nám už nepodařilo skórovat. Konečný výsledek 3 : 3 byl asi vzhledem k vývoji utkání uspokojivý pro oba týmy. Z naší strany sice škoda, že jsme neudrželi dvoubrankové vedení, ale na druhou stranu Vev. Bitýška ukázala, že patří ke špičce okresního přeboru.

Pro diváka určitě atraktivní zápas, plný pohledných akcí se spoustou krásných branek na obou stranách.

Šrámek st.

Zakřany „A“ - Říčany 1 : 2 ( 1 : 0 )  Nekuža

Sestava: Dobšík – Koza, Šibal, Kožíšek O., Švancara, Dufek, Bazal ( 27´ Mattes ), Šrámek ml., Kožíšek A., Zoblivý, Nekuža

Náhradníci: Mattes, Avrat, Frecer

V sobotním utkání jsme přivítali Říčany, které jsou zatím v tabulce na třetím místě. Zápas jsme začali dobře. Vytvořili jsme si několik zajímavých situací, ale první vážnější situaci musel řešit Dobšík, když po centru dobíhající útočník skluzem dorážel, ale náš brankář vyrazil na tyč. Ve 23. minutě jsme se po krásné kombinaci dostali do vedení 1 : 0. Koza našel nabíhajícího Adama Kožíška a ten trefil přesně na hlavu Nekuže, který nedal hostujícímu gólmanovi žádnou šanci. V 27. Minutě vystřídal Mattes zraněného Bazala. Poločas skončil našim jednobrankovým vedením.

Po výměně stran jsme měli opět několik slibných příležitostí, ale štěstí nám nepřálo. Blízko vstřelení druhé branky jsme byli po centru, když dobíhající Nekuža důrazně dotíral na hostujícího obránce a ten ve snaze odkopnout míč trefil vlastní tyč! V 73. minutě hosté z trestného kopu vyrovnali. Aby toho nebylo málo, v 84. minutě odpískal rozhodčí penaltu, kterou hosté s přehledem proměnili. V posledních minutách zápasu jsme se ještě snažili vyrovnat! Z trestného kopu dokonce ještě Mattes hlavičkou překonal hostujícího brankáře, ale byl odpískán ofsajd. V poslední minutě se ještě k zakončení dostal Nekuža, ale trefil pouze břevno. Smolný zápas skončil z našeho pohledu bez bodů prohrou 1 : 2. Minimálně remíza by byla určitě spravedlivá, ale takový je fotbal!

Příští poslední kolo jarní části přivítáme v sobotu ve 14:00 hod. Veverskou Bitýšku.

Šrámek st.Ochoz - Zakřany „A“ 0 : 0 ( 0 : 0 )

Sestava: Dobšík – Koza, Šibal, Kožíšek O., Švancara, Dufek, Bazal , Šrámek ml., Kožíšek A., Frecer ( 61´ Hála ), Nekuža

Náhradníci: Mattes, Zoblivý, Hála, Potůček

V neděli jsme hostovali na hřišti v Ochozi, kde se nám v loňské sezóně nedařilo a prohráli jsme 4 : 1. Po vydřených třech bodem z minulého kola, nás čekal soupeř z opačného konce tabulky. Zápas začal opatrně s cílem nedostat zbytečnou branku. V 10. minutě jsme poprvé zahrozili po dlouhém odkopu Dobšíka domácí brankář vyběhl a odražený míč Nekuža netrefil do odkryté branky. Dvě minuty na to jsme zahrozili znovu, když po průniku z křídla nebezpečně centroval Adam Kožíšek a domácí si málem dali vlastní gól. Po dalším rychlém průniku Šrámka, který trefil pouze brankáře jsme opět neskórovali. Soupeř naši branku v prvním poločase ohrozil pouze z trestného kopu, který Dobšík s přehledem vychytal.

Druhý poločas jsme zvýšili tempo, ale ani po několika velice slibných šancích jsme buď netrefili mezi tyče, nebo nás vychytal výborně chytající domácí gólman. A tak jsme museli spokojit s pouze s jednobodovým ziskem. Z naší strany nechyběla bojovnost ani nasazení, pouze přesnost a klid v koncovce.

V příštím kole přivítáme Říčany a před domácím publikem, které nás jezdí povzbuzovat v hojném i na hostující hřiště, se budeme snažit předvést co nejlepší výkon!

Šrámek St.

Zakřany „A“ - Zbraslav 1 : 0 ( 0 : 0 )

Branka: Frecer Jakub

Sestava: Dobšík – Koza, Šibal, Kožíšek O., Švancara, Dufek, Bazal ( 52´Mattes ) , Šrámek ml., Kožíšek A., Frecer ( 89´Zoblivý ), Nekuža

Náhradníci: Mattes, Zoblivý, Přibyl

V dalším domácím utkání jsme za ideálního fotbalového počasí přivítali hosty ze Zbraslavi. Na zápas se přišlo podívat snad rekordní počet diváků.

Od začátku utkání nám hosté předváděli velice rychlý způsob hry. Spousta centrovaných míčů na urostlé rychlonohé útočníky nám dělala problémy, ale na štěstí se nám po pár minutách podařilo tomuto stylu hry přizpůsobit. V 7. minutě jsme se dostali k pěknému zakončení, když Frecer střílel těsně vedle. Ve 24. Minutě nám pořádně zatrnulo, když hostující útočník zakončoval přízemní střelou k tyči. Dobšík krásným zákrokem vytáhnul střelu na břevno a následnou dorážku jsme stačili pokrýt. Po té jsme se dostali do slibné šance i my, když se z křídla dostal do vápna Šrámek, ale před brankou nenašel žádného z našich nabíhajících hráčů. Ve 38. minutě nám zatrnulo po druhé, když se hostující útočník prosadil na hranici velkého vápna a dělovkou trefil opět břevno. První poločas skončil bez branek.

Nástup do druhého poločasu jsme si pohlídali a soupeře jsme do vyložených šancí nepouštěli. Za zmínku určitě stojí dělovka, kterou vyzkoušel Adam Kožíšek pozornost hostujícího brankáře, který střelu pouze vyrazil a dobíhající Nekuža branku netrefil. Ovšem s přibývajícím časem se tlak soupeře na naši branku stupňoval! Spousta centrů a následně rohových kopů, které jsme složitě odvraceli za pomoci výborně chytajícího Dobšíka se na štěstí Zbraslavským hráčům nepodařilo dostat do naší sítě. Až na konec v 88. minutě našel Adam Kožíšek nabíhajícího Frecera a ten k naší velké radosti trefil krásně k tyči na 1 : 0.

Zápas jsme dotáhli do vítězného konce, což asi málokdo předpokládal. Zbraslav byla v tomto zápase nejenom favoritem, ale také lepším týmem, který předváděl velice kvalitní fotbal! Ovšem našim hráčům patří poděkování za příkladnou bojovnost a chuť po vítězství! A samozřejmě i divákům, kteří svoji přítomností přispěli ke krásnému nedělnímu odpoledni!

Šrámek st.


Domašov  -  ZAKŘANY „B“  1:0 (1:0)

Sestava:  Šťastný – Adam, Sova, Požár, Avrat D. – Pelech (K), Přibyl, Baláž, Mattes  -  Kuba, Pospíšil Igor

Na půdu soupeře, který v letošním ročníku neuhrál ani jediný bod, jsme bohužel jeli ve značně okleštěné sestavě. 9 omluvenek jsme museli lepit narychlo. I tak se nám povedlo tým poskládat. Na prvním poločase bylo znát, že jsme nesehraní. Celý první poločas jsme se však nedokázali chytnout a převzít hru na vlastní kopačky. Vzhledem ke kvalitám soupeře to však nedokázal ani on a tak se hrál fotbal „na náhodu“, kdy se čekalo pouze na kvality jedince spíše, než na týmový výkon. Byl to však soupeř, který se dokázal trefit po jednom rohovém kopu. Je třeba však říci, že rychlý náběh obránce na přesně kopnutý roh se dalo ubránit jen s obtížemi. Vzhledem k ohrožení branky se dá říci, že byl soupeř lepším týmem.

Ve druhém poločase jsme protočili pár postů a zezadu jsme hráli na větší riziko. Vzhledem ke kvalitě soupeře jsme si to mohli dovolit. Změny se vyplatily. Bohužel to bylo poznat pouze na obrazu hry, kdy jsme drželi míč a jasně udávali tempo zápasu. Opět a zase se potvrdila naše nemohoucnost ve střílení branek. Naši převahu jsme nedokázali projevit ani častějším ohrožením branky. Dá se říci, že až na tuto jednu maličkost můžeme být se sobotním výkonem spokojeni….. FOTBAL SE ALE HRAJE NA BRANKY.

Dnes více než kdykoliv předtím bychom chtěli poděkovat klukům, kteří byli ochotni narychlo pomoci fotbalu a šli si zahrát. 

Přibyl

Ořechov – Zakřany „A“ 3:1 ( 2:0 )

Branka: Kožíšek Ondřej

Sestava: Dobšík – Koza, Šibal, Kožíšek O., Švancara, Zoblivý, Baláž ( 45´ Bazal ), Šrámek ml., Dufek, Kožíšek A., Nekuža

Náhradníci: Bazal, Potůček, Avrat D., Přibyl

V dalším utkání jsme hostovali na hřišti v Ořechově. Domácí nás hned od začátku zápasu zaskočili rychlým a důrazným způsobem hry. V 9. minutě zahrávali domácí trestný kop. Krásnou křižnou střelou přes celou bránu vymetli šibenici naší branky 1 : 0. Téměř celý první poločas jsme nebyli schopni ohrozit branku soupeře. Až posledních deset minut přinesl hned dvě naše šance. Do první se dostal individuálním průnikem Nekuža, ale jeho zakončení levačkou domácí gólman vytáhnul konečky prstů. V samotném závěru prvního poločasu jsme se po pěkné kombinaci dostali do vápna soupeře, ale gól jsme nedali. A jak už to bývá, nedáš dostaneš! Hned z protiútoku jsme se snažili soupeře vystavit do ofsajdu, ale na místo toho šel domácí útočník sám na Dobšíka a s přehledem zvýšil na 2 : 0.

Druhý poločas jsme začali rozhodně aktivněji, než ten první. Přidali jsme na bojovnosti a v 53. minutě Kožíšek O. trefil krásnou střelou pod břevno na 2 : 1. Hra se vyrovnala. Další šanci jsme měli, když Kožíšek A. vybojoval na vlastní polovině míč, krásně poslal do uličky střídajícího Bazala, ten ještě přihrával Nekužovi, ale domácí brankář jeho střelu kryl. Na konečných 3 : 1 domácí upravili v 76. minutě, kdy jsme ve snaze po vyrovnání neobsadili na vápně nabíhajícího domácího útočníka a ten s přehledem skóroval.

Vítězství domácích bylo zasloužené. Našim hráčům ale nelze odepřít bojovnost, kterou předváděli v druhém poločase!

Příští týden přivítáme v neděli na domácím trávníku favorita soutěže Zbraslav.

Šrámek


Zakřany „B“  -  Vev. Knínice 0:1 (0:0)

Sestava: Šťastný – Stopka, Požár, Potůček, Kolísek – Sova, Baláž, Přibyl, Pelech – Michálek (Matěja), Avrat

Sobotní zápas s Vev. Knínicemi by se dal shrnout do pár slov: SOUBOJ MILOŠE ŠŤASTNÉHO S OFENZIVNÍ VAZBOU SOUPEŘE. Mužstvo Vev. Knínic je letos výsledkově trochu za očekáváním, nicméně se jedná na místní poměry o kvalitního soupeře. Roli favorita potvrzoval od prvních minut a začalo se naplňovat motto tohoto utkání. Knínice se dostávaly do hodně šancí, ale buď netrefily zařízení, nebo… narazily na skvěle chytajícího Miloše. Obrazem hry však první poločas nebyl jednoznačným zápasem. Dokázali jsme se také držet na míči, ale branku jsme ohrožovali pouze ze standartních situací. Důležitým momentem utkání bylo zranění Michálka. Nucené střídaná v 37. minutě ovlivnilo naši ofenzivní snažení po zbytek zápasu.

V druhé půli jsme stáhli hru na jednoho útočníka. Soupeř také zamíchal sestavou a začal se hrát atraktivní, fyzicky náročný fotbal „nahoru-dolu“. Kvalita soupeře se projevovala tím, že se na rozdíl od nás dostával do zakončení. Vždy však narazil na skvělého gólmana. Až na jeden rychlý protiútok, který jsme nepřerušili hned na polovině hřiště a zrodila se jediná branka utkání. Na obrat jsme již neměli síly. Bohužel jsme doplatili na velkou řadu absencí. Štěstí a Šťastný, kteří při nás stáli, jsme nedokázali zúročit ani v jediný bod na domácím hřišti. 

Přibyl

Chudčice – Zakřany 2:0 (1:0)

Sestava : Frecer – Stopka, Bojanovský (Matěja) , Hála, Kolísek -  Pelech, Přibyl, Sova, Mattes – Janošík, Michálek (Avrat)

Poslední krásný podzimní den jsme zavítali do Chudčic. Babí léto nám však kazily vrásky na čele vyvolané velkým počtem omluvenek a museli jsme tak šáhnout do těch nejskrytějších rezerv našeho klubu.

Neměli jsme ani v plánu nějak tlačit soupeře na jeho polovině. Chtěli jsme využívat naše rychlé hráče vepředu a zkoušeli jsme nakopávat balony. Soupeř však všechny takové pokusy eliminoval a tak jsme se dostávali na dostřel soupeřovy branky jen sporadicky většinou individuální akcí. Chyběla nám kvalita na míči a tak nás soupeř přehrával. Nově složená obrana včetně debutujícího gólmana však fungovala skvěle. To je jediné pozitivum z naší strany tohoto utkání. V poločase jsme šli do branky pouze s jednogólovým mankem avšak s vědomím, že ve hře dopředu jsme bezzubí.

Začátek druhé půle nám však vyšel a především naším aktivním přístupem jsme sbírali spoustu míčů a snažili se hrozit. Opět jsme však narazili na naši dlouhodobou neduhu. Což je absence přímočarosti a kvality v zakončení. Naše snaha o zkorigování stavu utkání vedla pouze v další  branku do naší sítě z rychlého protiútoku.

Z utkání nás může tedy těšit dobře fungující obrana, zapracování Štěpána Kolíska do obrany a pár individuálních akcí. Nejvíce nás však může těšit přístup a ochota našich rezerv. Velké poděkování tedy Aleši Kocmanovi, Honzovi, Jáchovi a Betlémovi.

Přibyl


Moutnice – Zakřany „A“ 4 : 3

Branky: Šrámek st. 2x, vlastní

Sestava: Dobšík – Koza, Šibal, Zoblivý ( 50´Bazal ), Veselý, Kožíšek A., Dufek, Šrámek ml., Frecer ( 82´ Potúček ), Šrámek st.

V sobotu jsme za krásného počasí zavítali na hřiště Moutnic. Opět, jako minulý týden zápas dvou rozdílných poločasů!

Zápas pro nás začal velice slibně. Ve 20. minutě jsme otevřeli skóre zápasu, když Nekuža po pravé straně potahl míč a nádherně našel Šrámka st. a ten z voleje pod břevno 1:0. Za další 4. minuty se spolupráce opakovala, pro změnu z levé strany Nekuža centroval do vápna, domácímu gólmanovi vypadl míč a Šrámek st. pohodlně doklepl na 2:0. Ve 29. Minutě centroval Šrámek do vápna a domácí obránce si hlavou dal vlastňáka na 3:0. Vypadalo to jednoznačný průběh zápasu, ale opak byl pravdou! Běžela 32. minnuta, domácí vystřelili nebezpečně k tyči. Dobšík vyrazil, ale na dorážku už byl krátký. Takže poločas jsme vedli 3:1.

Nebylo proč se nervovat, i když nelze říct, že by domácí byly slabším týmem. Hrozily rychlými brejky a pěknou kombinací. Ve druhém poločase jsme předvedli něco, co se vidí jen málokdy! Než abychom pohodlně dohráli zápas a udrželi dvoubrankové vedení, předváděli jsme spoustu nepřesností a nedůrazu při bránění nakopávaných míčů domácích. A to se nám škaredě vymstilo!!! V 59. minutě domácí snížili na 2:3. Vytvořili jsme si ještě stejně jako domácí několik velice slibných příležitostí k tomu, abychom svůj jednobrankový náskok ještě navýšili. Bohužel na místo toho v 82. minutě odpískal penaltu a bylo vyrovnáno! Dvě minuty na to domácí dokončili obrat v zápase! Po dalším nedůrazném odkopu míče z našeho vápna, kterých bylo za druhý poločase víc než dost, dali domácí krásnou střelou pod břevno na 4:3.

Jednoznačně jsme se předvedeným výkonem ve druhém poločase připravili o tři body. Málokdy se vidí, aby si někdo nechal vzít tříbrankové vedení!

Příští týden máme co napravovat. Na domácím trávníku přivítáme v neděli v 15:00 hod. Ivančice „B“

Šrámek st.


Zakřany „A“ - Modřice 1 : 4

Branka: Kožíšek Adam

Sestava: Dobšík – Koza, Šibal, Zoblivý, Bazal, Frecer ( 82´ Všetečka ), Šrámek ml., Dufek, Kožíšek A., Hála ( 27´ Veselý ), Nekuža

Náhradníci: Veselý, Všetečka, Potůček, Jánošík

V neděli jsme na domácím trávníku přivítali Modřice. Začátek utkání začal zastřelováním na obou stranách! Hned ve 2. minutě vyzkoušel hostujícího gólmana Adam Kožíšek, pár minut na to zase vytahoval pěknou střelu Martin Dobšík nad branku. V 8. minutě ale přišel trest v podobě první branky. Po špatném pokrytí hostujícího útočníka náš gólman špatně vyběhnul a prohrávali jsme 0 : 1. V 17. minutě nám zatrnulo podruhé, když soupeř jen těsně minul naši branku. Ovšem chvilku na to přišel opravdový šok, když pan rozhodčí odpískal penaltu, kterou viděl snad jen on!!! 0 : 2. Tohle rozhodnutí hodně ovlivnilo průběh celého zápasu. Přidalo to hodně nervozity a samozřejmě i žluté karty za řeči. Na víc se ještě v průběhu prvního poločasu zranil Hála a musel ho nahradit Veselý. Pokoušeli jsme se ještě do poločasu s nepříznivým výsledkem něco udělat, ale na místo toho přišla chyba v obraně, když se mezi našimi třemi obránci prosadil v samotném konci první půle hostující útočník a zvýšil tak už na 0 : 3.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním ještě se pokusit zabojovat a hlavně zklidnit hodně nervózní hru z prvního poločasu! Začala se nám dařit kombinace a byla cítit bojovnost, kterou jsme předváděli v předchozích zápasech. Vytvářeli jsme si tlak před soupeřovou brankou a v 64. minutě se nám podařilo snížit na 1 : 3, když po důrazném napadání Michala Veselého v blízkosti velkého vápna soupeře, do prázdné branky s přehledem dával Adam Kožíšek. Po té jsme si ještě vytvořili několik situací, které volali po nějaké brance, ale to se nám už bohužel nepodařilo. Na místo toho, už v samotném závěru zápasu vypadl našemu gólmanovi míč. Hostující útočník ho mohl dorážet, ale byl ve vápně tentokrát jasně podražený a z penalty pro nás nepříznivý výsledek 1 : 4.

Modřice nám nesporně předvedly kvalitní fotbal a důraz v zakončení. My si z tohoto zápasu dvou rozdílných poločasů musíme vzít ponaučení a připravit se na příští sobotu do Moutnic.

Šrámek st.

Vev. Bítýška „B“  -  ZAKŘANY „B“  7:2 (0:3) Moos(p), Veselý

Šťastný – Stopka, Švancara, Veselý, Baláž – Pelech, Dufek, Přibyl, Janošík – Moos, Michálek (Matěja)

                Do zápasu s velice silným soupeřem jsme nastupovali po nuceném doplnění sestavy o ty nejzkušenější z nás. Omluv ze strany našich hráčů bylo neskutečně moc. Z toho důvodu jsme si nemohli myslet, že s domácím týmem budeme hrát otevřenou partii. Naší nepozorností jsme bohužel hned ve 2. minutě nechali úplně volného domácího kapitána, který se hlavou nemýlil. Pak jsme se všichni již koncentrovali a přišla z naší strany nejlepší fáze utkání. Se soupeřem jsme drželi krok a měli jsme dvě hodně slibné momenty na zkorigování stavu. Především doplnění útočné fáze ze zadních řad našim kapitánem Karlem Balážem, dělalo soupeři problémy. Škoda, že se ani jedna střela neujmula. Zahrávali jsme i několik standartních situací. Síla soupeře se však projevila a z rychlého protiútoku navýšil vedení. Od té chvíle se začal projevovat věkový průměr našeho mužstva, jež se vyšplhal skoro k 41 _ce. Do poločasu se domácí trefili ještě jednou.

Ve druhém poločase jsme soupeři již jen sekundovali v jeho útočném snažení. My jsme se dostávali jen sporadicky na dostřel branky. Po odpískané penaltě na nás, také nám sudí zápasu dal tuto možnost. Aspoň čestný úspěch. V 62. minutě jsme se nadechli k pěkné akci z levé strany vedené po zemi zakončené pěknou finální přihrávkou. Michal se tak ocitl tváří v tvář domácímu gólmanovi a nemýlil se. Fyzické síly nám chyběly stále víc a víc a tak se kupily i góly k radosti domácím fandům.

Dík patří všem klukům, kteří nás nenechali ve štichu. Těžký zápas jsme odbojovali v rámci možností. Může nás těšit pár povedených akcí.   

Přibyl


Popůvky - Zakřany 1 : 4 ( 1 : 2 ) Branky: 3x Hála, 1x Šrámek ml.

Sestava: Šťastný – Koza, Bazal (88´ Potůček), Šibal, Veselý, Frecer ( 81´ Avrat ), Šrámek ml., Dufek, Kožíšek A., Nekuža, Hála ( 84´ Přibyl)

Náhradníci: Potůček, Avrat, Přibyl, Baláž


V dalším utkání jsme odjížděli na hřiště do Popůvek, bez zraněného gólmana Dobšíka, Kožíška O., Šrámka st. a Zoblivého. Utkání za tropického sobotního odpoledne se pro nás nezačalo vyvíjet vůbec dobře! Už v 6´ jsme prohrávali 1 : 0, když po dvakrát tečované střele ještě Miloš Šťastný v bráně stačil zareagovat, ale bohužel míč skončil v bráně. Pár minut na to střílel Frecer těsně mimo a další pěkné dvě střely za střední vzdálenosti vypálil Kožíšek A., ale ty domácí gólman ještě kryl. Běžela 25´ Nekuža krásně našel na vápně Hály, ten si perfektně zpracoval na prsa a přehodil brankáře 1 : 1. V 31´ Hála po dlouhém nákopu hlavou prodloužil na Frecera, ten sám před brankařem, ale neproměnil. Za další 3. minuty jsme se ale už mohli radovat z vedení, když Šrámek ml. vybojoval míč, krásně poslal po křídle do běhu Nekuže, ten perfektním centrem našel Hály a Marek trefil nekompromisně z voleje k tyči na 2 : 1. První poločas jsme si už pohlídali.

Ve druhém poločase, hned ve 46´z přímáku prověřil Koza brankáře dělovkou ze třiceti metrů. V 54´ nám všem zatrnulo, když po krásné kombinaci domácích Miloš vytáhnul přesnou střelu na roh! Běžela 57´, Bazal vybojoval míč, posunul na Kožíška, Adam krásné do běhu našel Šrámka ml. a ten krásnou střelou k tyči zvýšil už na 3 : 1! Perfektně fungující obrana nedávala soupeři žádné příležitosti k zakončení a tak jsme v 68´ zahrávali rohový kop na který krásně naběhnul Koza, míč se odrazil a Marek Hála stál přesně tam, kde měl a dokončil hlavičkou hattrick na 4 : 1! Zápas se už dohrával, přišlo trojí střídání, ale aby té radosti nebylo dost, tak ještě před koncem zápasu předvedl Miloš dva perfektními zákroky! Krásný zápas, opět plný bojovnosti, bez které to snad ani nejde!

Poděkování patří všem hráčům, za předvedený výkon, těm kteří přišli pomoct na lavičku a také divákům, kteří nás přijeli podpořit!

Šrámek st.


ZAKŘANY "B" - Mor. Knínice  3:3 (2:2) Kožíšek A., Hála, Kolísek  

Na úchvatný zakřanský "pažit" nastoupilo tentokrát B mužstvo Sokola Zakřany proti týmu z Moravských Knínic. Tak jako posílilo včera několik tváří z Béčka nekompletní A mužstvo v Popůvkách, pomohli i tentokrát někteří hráči z Áčka dnes doplnit a zkompletovat sestavu B mužstva.

Hned na úvod nabral zápas nečekané obrátky a to už v prvních vteřinách utkání. Jako první byl při gólové situaci úspěšný Adam Kožíšek a zkomplikoval tak hostům poklidný nástup do zápasu. To ale soupeře nezaskočilo a o několik minut později odpověděli rychlým protiútokem, kterým skore srovnali na 1:1. A tak opět nastala rychlá odpověď domácích, tentokrát to byl ale Hála Marek, který se rychle zorientoval na vápně soupeře a po krásné přihrávce od Adama Kožíška útok nekompromisně zakončil dalším gólem na 2:1. Soupeři se ale ani tenokrát nenechali zastrašit a po několika nepovedených útočných akcích se jim přece jen dostalo štěstí a zápas opět vyrovnali po té co pronikli přes obranu domácích až za brankovou čáru. Konec prvního poločasu tedy bodově skončil stejně tak jak začal.
V druhém poločasu byla sestava domácích trochu pozměněna a to konkrétně na místo levé zálohy nastoupil po střídání Davida Avrata na jeho místo Jakub Bazal a na místo Michala Veselého nastoupil Robert Sova. Celý druhý poločas provázely souboje a převratné útoky z jedné strany nadruhou. Žádny z nich až na jeden, však nebyl natolik drtivý aby skončil v bráně jednoho z týmů. Ten využili hosté stejně jako v první půli, kdy se dostali až na šestnáctku domácích a zápas tak zvrátili ve svůj prospěch. Domácímu mužstvu se taktéž nedařilo příliš na soupeře zatlačit a několik málo akcí, které by mohli soupeře ohrozit přesto skončili mimo bránu. Až v poslední minutě zápasu kdy se k míči dostal na nehlídané pozici před penaltou Štěpán Kolísek, který pak poslal do levého rohu brány a utkání tak zakončili slušivou remízou.
Děkujeme tak všem skalním fanouškům a hráčům za krásné nedělní fotbalové dopoledne a uvidíme se další týden kdy bude Zakřanské Béčko hostit Veverská Bitýška.

Bazal J.


Zakřany – Želešice 6 : 1 ( 2 : 0 ) Branky: 3x Nekuža, 2x Frecer, Kožíšek A.

Sestava: Dobšík – Kožíšek O., Koza, Bazal (75´ Potůček), Šibal, Frecer ( 81´ Mattes), Šrámek ml., Dufek, Kožíšek A. (87´ Jánošík), Nekuža, Šrámek st. (72´ Veselý)

Náhradníci: Potůček, Mattes, Veselý, Jánošík

V druhém domácím utkání jsme netradičně v sobotu dopoledne přivítali soupeře ze Želešic. Téměř v plné sestavě, jsme se po minulém bodovém zisku v Měníně chtěli ukázat i před domácími diváky, že umíme zabojovat. Ovšem hned v začátku zápasu, nám hosté hned několikrát ukázali, že rozhodně nepřijeli prohrát. V prvních 15. minutách jsme mohli prohrávat minimálně o dvě branky. Na štěstí trefit do branky se jim nepodařilo a tak ve 24 min. Marek Nekuža svým typickým způsobem z rychlého úniku otevřel skóre zápasu. Tři minuty na to jsme zahrávali rohový kop a k překvapení všech, přímo z rohového kopu zakroutil krásně míč přes celou bránu přímo do šibenice na 2 : 0 Adam Kožíšek. Naše hra se uklidnila, začali jsme lépe kombinovat a soupeře jsme tak do poločasu už k vážnějšímu ohrožení naší branky nepustili.

Do druhé půle jsme nastupovali s tím, že ještě z daleka nemáme vyhráno, ale hned ve 48 minutě utekl hostujícím obráncům Frecer a s přehledem zvýšil na 3 : 0. V 58 minutě se hostujícím podařilo krásnou střelou snížit na 3 : 1. Trošku nám zatrnulo, ale ne na dlouho, protože běžela 62 minuta a po nádherné kombinaci Nekuža – Frecer, Kuba krásně skluzem za tyč zvýšil už na 4 : 1. Po dalších pěti minutách Nekuža už na 5 : 1. Zápas střelecky uzavřel v 89 min. Nekuža, svoji třetí brankou v zápase na 6 : 1. V tomto zápase se nám střelecky velice dařilo! Ovšem poděkování patří všem hráčům, za bojovný a zodpovědný výkon!

Štámek st.


Zbraslav „B“  -  ZAKŘANY  „B“  3:0 (2:0)

Šťastný – Stopka, Švancara, Hála, Avrat (Potůček) – Přibyl (Sova), Baláž (Požár), Veselý (Kolísek), Všetečka  -  Mattes, Michálek (Janošík)

Nově složený tým Zbraslavi oba své předchozí zápasy vyhrál. Vzhledem k síle mužstva byli domácí favority utkání. To se potvrzovalo během celého utkání. Byli jsme to však my, kteří měli hned v úvodu utkání velikou šanci na vstřelení branky. Bohužel absence většího klidu při zakončení samostatného úniku na brankaře byla příčinou toho, že jsme se se svými fanoušky nemohli zaradovat. V 6. Minutě tedy udeřili domácí a zavdali svým fanouškům příčinu k radosti. Střelu ze střední vzdálenosti nešťastně tečoval náš bek do protipohybu gólmana. V prvním poločase jsme ještě zahrozili z rychlých protiútoků a hlavička Hály z rohového kopu jen o pár centimetrů minula odkrytou část branky soupeře. Gól se nám však vsítit nepodařilo.

Do druhého poločasu jsme opět vyrazili se změnami na 3 postech. Domácí si však pečlivě hlídali svůj dvoubrankový náskok a ze začátku poločasu jej ještě navýšili. Prudký centr se šikovně podařilo Zbraslavskému útočníkovi tečovat přímo k tyči. NA našich hráčích bylo vidět, že nám dochází síly. Udělali jsme tedy změny ještě na dvou postech. Oživit hru se nám lehce povedlo, ale na Zbraslav to nestačilo. V 90. minutě utkání zamrazilo úplně všem přítomným. Náš mladý útočník Marek při nezaviněném střetu s gólmanem domácích ztratil na několik minut vědomí. Profesionálním přístupem Petě Šrámka st. a Vlasty Švancary, za což jim všichni děkujeme, se situace vyřešila a do příjezdu sanitky již Marek byl při vědomí. Nyní je již s diagnózou otřesu mozku v domácím léčení. Čímž mu všichni přejeme brzký návrat na fotbalové trávníky.

Domácí zaslouženě vyhráli. Děkujeme týmu Zbraslavi za projevené komentáře k nepříjemné situaci. Je dobré si uvědomit, že fotbal hrajeme pro zábavu a zdraví všech je vždy na prvním místě.

PřibylMěnín - ZAKŘANY "A" 2:2 (0:1) 2x Šrámek P. st.

Dobšík - Zoblivý, Kožíšek O., Šibal, Bazal (Švancara) - Kožíšek A., Šrámek P. st.(Potůček), Dufek, Frecer, Janošík, Mattes (Přibyl)

Po celkem úspěšném začátku další nové sezóny odjelo A mužstvo bojovat do Měnína o důležité body, které by po předchozích zápasech právě s tímto soupeřem byly opravdu důležité. Nejen očekávaně silný kádr Měnína, ale i absence několika našich klíčových hráčů bylo jedním z důvodů proč byla důvěra v získání bodů před zápasem menší a menší. Ovšem opak je pravdou. Zakřany nastoupili do zápasu s naprosto klidným svědomím, jelikož nezbývalo nic jiného než se s problémy srovnat a do zápasu nastoupit s hlavou vzhůru. Naše hra se z počátku zápasu vyvíjela zejména od zadu, což byla dobrá volba pro to, abychom zjistili čeho je náš soupeř schopen. Výborně se do obrany zapojila i záloha, která si stejně tak plnila svoji funkci podporovat útok a právě z těchto situací Zakřany mohly těžit. Několikrát se v prvním poločase dostali až k bráně soupeře a dokonce i jednu z těchto situací využili, kdy se dostal do gólové šance Petr Šrámek st. a tu nekompromisně proměnil a zápas tak pro Zakřany dostal úplně nový náboj. Stejně tak ale začali tlačit i domácí a vyvíjeli na naši obranu čím dál vyšší tlak. Defenzíva Zakřan vedená kapitánem Ondrem Kožíškem ovšem byla i přes občasné chyby, které ovšem výborně ničil v bráně Martin Dobšík, neprůbojná a tak odešli hosté do kabin s vedením 1:0. 
V druhé půli byl ale tlak domácích od začátků vyšší a vyšší a to bohužel po asi 20 mintách hry přineslo pro domácí své ovoce kdy vyrovnali hru na 1:1 a ve svém tlaku neustupovali. Po dalších několika minutách skore zvýšili ještě o gól. Zápas tak začal nabírat obrátky a přitvrdilo se i v osobních soubojích. Před koncem zápasu asi v 80 minutě bylo ale štěstí na straně Zakřan kdy se zraněný Petr Šrámek st. dostal opět do gólové pozice na roh malého vápna a domácího brankáře překonal už podruhé. Po tomto užasném momentu pro celý tým i všechny fanoušky Sokola mohl s klidem vystřídat a sledovat tak posledních 10 minut nervudrásajícího boje svých svéřenců, kteří však zápas dotáhli bojovně až do úplného konce a zakončili jej tak slušivou remízou. Oba týmy museli v horkém nedělním odpoledni vydržet mnohé a však pro Zakřany bylo nutné i vystřídat a poslat tak do hry novou sílu. Mezi těmito jedinci se například objevil Vlastimil Švancara, Lukáš Přibyl a Karel Požár, kteří jako hráči B týmu pomohli svým spoluhráčům na hřišti a doufáme, že to nebylo naposled. Za to jim patří velké DÍKY, stejně jako všem hráčům a fanouškům, kteří se nedělního zápasu zůčastnili.

J.Bazal


ZAKŘANY „B“  -  Lukovany  3:3 (2:1)  2 x Mattes, Hála

Šťastný  -  Stopka, Hála, Švancara, Potůček – Přibyl, Baláž, Kožíšek A. (Požár), Sova – Michálek (Kolísek), Mattes

Ambiciózní soupeř, který v minulém ročníku soutěží sestoupil, nastoupil do utkání bez několika opor. Jeho chuť po bodech to však neoslabilo. Za parného počasí jsme my čekali, jak bude vypadat naše hra a jak se zabudují do týmu naši noví hráči. Počátek utkání byl z obou stran ve znamení oťukávání a nenabídl nějakou větší gólovou akci. Soupeř zahrozil převážně z našich nepřesností v rozehrávce. Snažili jsme se akce vodit po zemi. Z naší nerozehranosti však plynuly chyby. Byly jsme to však my, kdo udeřil poprvé. Po zahraném rohového kopu nepřesnou střelu Přibyla usměrnil do brány skvěle pozičně u tyče stojící Mattes. Obraz hry se neměnil. Lukovany neustále dlouhými nákopy hledali svého nejnebezpečnějšího útočníka. Jedna akce se jim povedla a bylo vyrovnáno. Trvalo však pouze tři minuty, kdy jsme vrátili do vápna odkopnutý míč ze standartní situace. Hála se skvěle zorientoval a překlopil vedení na naši stranu. V této fázi zápasu jsme byli jistě lepším týmem hlavně díky fungující souhře Kožíška s Balážem na středu zálohy. Na konec poločasu si právě Baláž nechal svůj nejlepší okamžik. V šestnáctce soupeře si povodil velkou část obrany včetně gólmana a nabídl míč pod sebe Mattesovi, který se podruhé nemýlil.

Do druhého poločasu jsme udělali dvě změny. Klíčové bylo odstoupení Adama. Ztratili jsme kombinaci na středu zálohy a tím kontrolu nad zápasem. Soupeř byl celý druhý poločas lepší. Dařilo se nám však úspěšně bránit jeho útokům. K přímému ohrožení branky se dostával pouze z větších vzdáleností. V 58. minutě Lukovany zahrávaly přímý kop. Po odrazu od zdi exekutor střílel znovu a bohužel trefil naprosto přesně k tyči. Dále zápas dirigovali hráči hostí. My jsme se dostávali na půli soupeře jen sporadicky. Nejnebezpečnější byla snad jen střela Přibyla, která minula pravou tyč o centimetry. V 71. minutě tak došlo na očekávané. Soupeř využil toho, že jsme se chtěli na delší dobu usadit na jeho polovině a vyslal do brejku svého útočníka. V poslední chvíli zatáhl za cenu žluté karty za záchrannou brzdu náš bek. Po hodně sporně odpískané penaltě Lukovany vyrovnaly. Na hřišti ještě došlo k pár událostem, které k tomuto derby patří. Po součtu obou poločasů je nerozhodné skóre adekvátní kvalitě soupeřů.

Díky patří všem divákům i těm z tábora hostů. 

Přibyl

Blučina – Zakřany „A“ 3 : 4

Sestava: Dobšík Martin, Kožíšek Ondřej, Dufek Michal, Koza David, Zoblivý Michal, Frecer Jakub, Šrámek Petr st., Šrámek Petr ml., Kožíšek Adam, Veselý Michal, Nekuža Marek

Náhradníci: Bazal Jakub, Jánošík Marek, Potůček Tomáš

Po letní přestávce jsme odjížděli na první zápas do Blučiny.

Zápas s neznámým soupeřem pro nás začal velice slibně. Hra se dařila, dobře jsme kombinovali a když po pravém křídle utekl Nekuža a přesnou nahrávkou našel Adama Kožíška, který trefil tyč, vypadalo to velice slibně. Ovšem první komu se podařilo po špatném pokrytí a rychlém brejku vstřelit branku, byl soupeř. Naštěstí netrvalo dlouho a po trestném kopu a skrumáži ve velkém vápně se nejlépe zorientoval Nekuža a bylo vyrovnáno. Do poločasu trefil z křídla ještě Adam Kožíšek břevno, ale skóre se už nezměnilo, poločas 1 : 1.

Ve druhém poločase jsme opět prohrávali, když soupeř skóroval po pěkné kombinaci z obrany až do vápna. Bylo na nás z výsledkem něco udělat! Opět se po kombinaci a rychlém brejku po pravém křídle prosadil Nekuža, přesně našel Adama Kožíška a ten se po zastřílení z prvního poločasu o tyč už nemýlil a bylo vyrovnáno 2 : 2. Vyrovnání nám dodalo sebevědomí a po další rychlé kombinaci skvěle hrající Nekuža dal vedoucí branku. Vyčerpaného Frecera vystřídal Bazal. Při úspěšném napadání soupeře na jeho polovině stáhnul soupeř ve vápně Adama Kožíška, rozhodčí bez váhání odpískal penaltu a Adam s přehledem proměnil na 4 : 2. Do konce zápasu zbývalo asi 20 min. a vypadalo, že je rozhodnuto. Po dlouhém nákopu šel Nekuža sám na brankaře, ale skórovat se mu už nepodařilo. V poslední čtvrthodině nás ovšem soupeř zatlačil a jejich nejlepší hráč ( kapitán ) snížil 8 min. před koncem na 4 : 3. Do konce jsme se ještě obávali o výsledek, ale podařilo se nám ho udržet.

Ve vyrovnaném utkání jsme získali první tři body. Poděkování patří všem hráčům, za bojovnost!

Šrámek Petr


Viktoria Želešice A  :  Sokol Zakřany A   1  :  3 ( 1:  1)

Sestava: Dobšík M. – Všetečka P., Kožíšek O., Šibal S. – Kožíšek A., Šrámek P. st., Šrámek P. ml., Mattes Z., J., Šrajtl J. – Kirschbaum P., Veselý M. ( Přibyl L.)
Připraveni do hry: Bazal J., Pesel J.

Branky: 22. min  Kirschbaum
               53. min Kožíšek A.
               90. min Šrámek P. st.

Již před posledním nedělním kolem OP byla tajenka z čela tabulky vyřešena a postupující mužstvo nám bylo známé. Naopak pohled na opačný pól sliboval dramatický boj na dálku mezi třemi mužstvy, kdy jedno z nich mělo pro tuto sezónu odhlášený Zbýšov doprovodit do III. třídy. My jsme se rozhodli tohoto vyvrcholení zúčastnit také, a proto jsme pro zachování v soutěži, museli vyhrát na půdě Želešic a zároveň se spolehnout na bodové zaváhání, v Ořechově hrajících Pozořic, popřípadě výhru Říčan v Ochozi.

Zápas začal naprosto otevřenou partii, kdy jsme stejně jako v mnoha minulých utkáních mohli duel rozhodnout již v prvním poločase. Opět jsme se mohli spolehnout na bojovnost, úsilí i kvalitní herní projev, který nám umožňoval si vytvářet velké množství brankových příležitostí. Bohužel, podobně jako celou jarní část sezóny, končili pěkně vypracované akce na nedůrazu a nepřesnostech při zakončení.  Tento stav zásadně změnil v 22. minutě P. Kirschbaum, kdy se v pokutovém území krásně uvolnil a nedal kvalitnímu brankáři příležitost úspěšně zasáhnout. Domácí se evidentně nechtěli s tímto stavem smířit a od této chvíle nám připravili několik závarů, které vyústily ve vyrovnávací branku v 35. minutě. Za tohoto stavu jsme odešli do kabin, kde dosavadní ležérnost v zakončení uvolnila energii, a šatnou se prohnalo lehčí tornádo.

Vstup do druhé půle nám vyšel výborně a po faulu na P. Kirsbauma strhl A. Kožíšek přesně zahraným pokutovým kopem vedení na naši stranu. O relativitě času nás přesvědčil zbytek utkání, kdy každá minuta trvala určitě déle než má. Želešice se tlačily do útoku, my zodpovědně bránili a podnikali rychlé protiútoky. V těchto fázích utkání nám dával pocit bezpečí spolehlivý výkon M. Dobšíka v brance, který v závěru zápasu vynikajícím zákrokem chytil gólovou střelu domácího borce.  Zatímco se domácí nedokázali z několika nebezpečných stan. situací prosadit, předvedl nám P. Kirschbaum vynikající kopací techniku a přesně našel hlavu naběhnutého P. Šrámka st., který zkušeně zvýšil na
3  :  1, a jelikož v souběžně hraném utkání prohráli Pozořice v Ořechově, zachovali jsme si i v nejtěžší druhé sezóně účast v dalších kolech OP.

Při ohlédnutí za tímto již skončeným ročníkem mě napadá srovnání s nadčasovou Danteho Božskou komedií. Vlastním přičiněním jsme si prošli peklo, očistec i ráj.
V pekle jsme se ocitli v momentě, kdy jsme viděli chyby na druhých a zaslepení davovou dezinformací si počínali jako středověcí inkvizitoři.
Očistcem jsme procházeli v období, kdy kostra týmu pochopila, že tudy cesta nevede, nepolevovala v tréninkovém úsilí a mužstvo chtělo vždy vyhrát. I přes nesmírnou snahu se nedařilo střelecky a ustát tuto situaci to chce opravdu týmovou sílu, a proto si tento tým zasloužil i ráj v podobě dvou posledních, poctivě vyhraných utkání. Opačné názory o ovlivnění těchto zápasů nejsou upřímné a pravdivé, a energií na šíření těchto nesmyslů plýtvá snad jen ten, kdo by chtěl toto mužstvo vidět na počátku, kdesi před peklem.  Na závěr bych chtěl poděkovat P. Kirschbaumovi, který za nás odehrál poslední utkání, které po vynikajícím výkonu rozhodl. Poděkování si zaslouží všichni hráči, kteří v průběhu sezóny nastupovali a věrní fanoušci, kteří za mužstvem stáli i když se nedařilo.
 

                                                                                                                                     R. Chmelíček

 

Sokol Zakřany A : Ivančice B 7 : 1 ( 4 : 1 )

Sestava: Dobšík M. – Všetečka P., Kožíšek O., Koza D. – Kožíšek A., Šrámek P. st., Šrámek P. ml.,Frecer (70. min. Zoblivý M.), J., Šrajtl J.( 60. min. Hruška J.) – Kirschbaum P., Nekuža M. ( 50. min. Šibal S.) Připraveni do hry: Hruška J., Bazal J.

Branky: 20. min. A. Kožíšek 34. min. Štork R. 23. min. A. Kožíšek 32. min. J. Šrajtl 37. min M. Nekuža 49. min. Šrámek P. st. 57. min. Šrámek P. st. 78. min. Šrámek P. ml.

V nedělní utkání, ve kterém jsme hráli o naději na setrvání v OP, jsme umožnili soupeři hrát vyrovnanou partii pouze v prvních 20 minutách, kdy se útoky přelévaly ze strany na stranu. Po několika našich brankových příležitostech uvolnil A. Kožíšek ve 20. minutě okovy z nohou naších hráčů a otevřel galerii plnou pohledných útočných akcí, v sedmi případech zakončených pěknými brankami. Uklidněni pocitem vedení jsme vsadili vše na ofenzívu a mnohdy donutili brankáře hostů předvést zákroky mimo brankářskou úroveň této soutěže. Oproti minulým utkáním jsme si ovšem v útoku počínali mnohem chladnokrevněji a výsledkem bylo naše vedení 4 : 1, kdy se ještě jednou trefil A. Kožíšek a záhy ho následoval J. Šrajtl a M. Nekuža. Hosté dokázali být střelecky úspěšní pouze jednou po umístněné střele R. Štorka.

Druhý poločas byl charakteristický naším trvalým tlakem a střeleckým představením P. Šrámka st. a P. Šrámka ml. Hosté nás dokázali zaskočit pouze jednou, kdy po rychlém protiútoku ve vyložené pozici nastřelili tyč. Zápas skončil naším zaslouženým, vysokým vítězstvím a jasně ukázal, jak vstřelené branky dokážou vnést pohodu do herního projevu mužstva.

Na závěr popřeji rychlé uzdravení hostujícímu hráči, který po tvrdém zásahu míčem do hlavy skončil v rukou záchranářů.

Poděkování patří naším hráčům za přístup k utkání, fanouškům za podporu a kvalitním rozhodčím, kteří zápas zvládli na vysoké úrovni.

R. Chmelíček


ZAKŘANY „B“  - Vev. Knínice 4:1 (0:0) –  3 x Šrámek P. ml., Kožíšek A.

SESTAVA: Šťastný – Stopka, Kubín, Šrámek P. ml., Jašek (Eliáš)  - Sova (Frecer), Přibyl (Pessel), Šrajtl (Kožíšek A.), Bazal  -  Mattes, Baláž

 V pěkném počasí a před početnou fanouškovskou rodinou jsme zápas se třetím mužstvem naší skupiny rozehráli velice opatrně. Sílu soupeře podtrhovalo i to, že jako jediný tým dokázal porazit suveréní  Tišnov. Jako rozhodující pro celý vývoj zápasu se ukázalo složení stoperské dvojice. Veškeré dlouhé, nakopnuté balony soupeře dokázal ještě před dopadem posbírat Kubín. Co propadlo, s tím si už věděl rady Šruma. Na středu jsme dokázali pokrýt jediného nahrávajícího středopolaře na rychlého pravého křídelníka. Celé utkání se hrál na poměry IV. třídy pohledný fotbal. Akce po zemi se střídaly s centrovanými míči na útočníky a pestrost hry dokonaly standartní situace. Po zodpovědném výkonu na všech postech jsme šli do kabin za nerozhodného stavu. Bohužel pro to, že jsem vyložených šancí na skórování  měli více my.

Do druhé půle jsme udělali tři změny, které se ukázaly být stěžejní. Zvýšili jsme důraz na rozehrávající obránce a zkvalitnili finální přípravu ke vstřelení branky. Tím jsme získali kontrolu nad zápasem, a když se v úvodu druhé půle krásně poprvé trefil Petr Šrámek, začali jsme i více bojovat. Soupeři jsme dovolili pouze korigovat na 2:1 nešťastným vlastním gólem. Dále jsme již výsledek pohlídali a zaslouženě vyhráli v kvalitním utkání. Obrana včetně bezchybného gólmana fungovala skvěle.

Poslední zápas sezony jsme vyhráli k naší velké radosti. Pevně věřím, že jsme tím neukončili fungování „B“ mužstva v Zakřanech vůbec. Velký dík patří hráčům za přístup v celé sezoně a hlavně skalním fanouškům.

Přibyl


Sokol Zakřany : FK JAPO Střelice 0 : 1

Sestava: Dobšík M. – Zoblivý M.,(Všetečka P. 46 min.) Kožíšek O., Koza D. – Kožíšek A., Šrámek P. st., Šrámek P. ml.,Frecer J., Šrajtl J. – Kirschbaum P.,(Šibal S. 60. min.) Nekuža M. Připraveni do hry: Hruška J., Bazal J.

I přesto, že jsme v sobotním utkání proti mužstvu ze Střelic nezískali ani bod, neodcházeli jsme tentokrát po závěrečném hvizdu z domácího trávníku poraženi.

Zápas začal a přesně kopíroval scénáře z minulých kol. Naši hráči hráli a vytvářeli si brankové příležitosti, jejichž provedení bohužel nemělo vliv na průběžný stav utkání. Poté nastala fáze , kdy jsme nechali soupeře nadechnout a ten si ve vyrovnané pasáži prvního poločasu dokázal udělat radost šťastnou střelou k tyči. Tato nešťastná událost nás tentokrát nezlomila a naopak znásobila naší snahu do poločasu vyrovnat. Bohužel se tak nestalo a do kabin jsme odcházeli s jednobrankovým mankem.

Druhý poločas a vlastně celý zápas nám jasně ukázal, kudy vede cest k naplnění potenciálu tohoto mužstva. Hráči byli koncentrovaní, soustředili se každý na svůj výkon a dokázali jeden druhého podpořit. Dobrá organizace a chuť všech hráčů hrát, nám umožnily v druhé půli trvalou herní převahu, které ovšem s vypětím všech sil obrana soupeře odolala.

Utkání jsme výsledkově nezvládli, přesto mohli naší hráči opouštět krásně připravený trávník se vztyčenou hlavou, protože za jejich úsilí se jim opravdu nedá nic vyčíst. Krajní záložníci prožili zápas prakticky ve sprintu, obránci vyhrávali souboje, aktivní střed zálohy se zmocnil poloviny soupeře, útočníci byli nebezpeční a po dlouhé době jsem slyšel potlesk od spoluhráčů adresovaný střídajícímu hráči. V situacích jako je ta naše, docházelo v minulosti v mnoha případech k zákulisnímu pranýřování jednotlivců, mužstvo se k ničemu podobnému nesnížilo, hráči se vzájemně podpořili a tím dali všem věrným fanouškům velkou naději do budoucna.

R. Chmelíček

ZAKŘANY „B“  -  Domašov-Říčky  7:3 (2:0) 3x Frecer, 2xŠrajtl, Kožíšek A., Veselý

SESTAVA: Šťastný – Stopka (Sova), Hála (Eliáš), Švancara, Jašek (Všetečka) – Veselý, Přibyl, Šrámek ml. (Kožíšek A.), Bazal – Šrajtl (Frecer), Baláž

V pěkném počasí si na Výsek našlo cestu spoustu diváků a určitě nelitovali. Tradičně po zápase „A“ předešlý den jsme s počtem fotbaluchtivých hráčů neměli problém. Utkání s Domašovským týmem nikdy nejsou zbytečně vyhecované většinou se snažíme  „hrát“ fotbal.

To se potvrdilo hned od začátku zápasu.  Oby týmy hráli kombinační fotbal po zemi a počátek utkání byl vyrovnaný.  Dřív než se mohl soupeř nějak prosadit před naší brankou, dorazil centr ze strany do sítě soupeře Kuba. V té chvíli jsme už začali mít více ze hry my. Převahu potvrdil brankou opět Kuba po naprosto stejné akci, ani aktéři se nezměnili. Do půle jsme se již neprosadili, přesto je však názor více hráčů, že kvůli takto odehrané půli stojí za to fotbal hrát. Hru ovlivnilo i zranění hostujícího hráče, který musel kolem 20. minuty odstoupit. Bohužel neměl, kdo nahradit, Domašov tak dohrával o 10.

Do druhé půle jsme udělali 5 změn a hráli jsme na polovině soupeře. Rychle přišly další branky z nohou Kuby Frecera. Hlavně se nám dařila hra po stranách a tlak před brankou. V útočné hře jsme ke konci pozapomněli na zadní řady a umožnili jsme vinou individuálních chyb soupeři korigovat skóre na konečných 7:3.

Dík patří hlavně zapáleným fanouškům a věříme, že i v další sezóně budou moci se zajít podívat na hru „benfiky“. Kvůli takovým zápasům, kdy z každého bylo vidět zapálení do fotbalu, stojí za další fungování bojovat.

Přibyl

Sokol Ochoz u Brna : Sokol Zakřany 4 : 1 Kožíšek A.

Sestava: Dobšík M. – Koza D.,Šrámek P., Šibal S., Hruška J. – Frecer J., Šrámek P. ml., Kožíšek O., Kožíšek A., - Nekuža M., Šrajtl J.

Střídali:Veselý M., Věžník L.,

K nedělnímu, veledůležitému utkání jsme zajížděli na půdu soupeře, kterého podobně jako nás trápí záchranářské starosti. Z mužstva bylo cítit odhodlání a tomu odpovídal i začátek utkání, kdy jsme si vytvořili trvalý tlak, se kterým přicházely i brankové příležitosti. Zatímco jsme pohrdli i těmi nejvyloženějšími, potrestali nás domácí při ojedinělé akci za náš nedůraz a špatné přebrání hráčů. Celý poločas se odehrával v podobném rytmu a i přes nevídané množství naších tutovek skončil vítězstvím domácích 1 : 0.

Jak skončila první půle, tak začala i druhá. Aktivní hrou jsme překonávali obranu soupeře, bohužel jsme zmírali na absolutní nepřesnosti v zakončení. A když už to trvalo dlouho, podnikli domácí protiútok a zvýšili na 2 : 0. Tímto nastartovali naše herní pojetí plné beznaděje a do otevřené obrany postupně navýšili svoje vedení na 4 : 0. V závěrečném tlaku jsme A. Kožíškem z penalty aspoň snížili na 4 : 1.

Utkání skončilo naší porážkou, která je vzhledem k předvedené hře velmi krutá. Doplatili jsme na neproměnění nevídaného množství brankových příležitostí a produktivita bylo jediné, v čem nás domácí předčili. Ve hře je stále ještě 9 bodů a stojí za to o ně bojovat. R.

Chmelíček

Ketkovice – ZAKŘANY „B“ 5:0 (2:0)

Sestava: Šťastný – Stopka, Požár, Eliáš, Jašek (80.- Matěja)– Sova, Přibyl, Hála, Bazal – Baláž, Mattes

Při současně hraných utkáních „A“ a „B“ se potýkáme s nedostatečným počtem hráčů v „benfice“. Zodpovědným přístupem k fotbalu každého z nás tomu tak nyní nebylo a proto jsme ještě mohli poslat na zkušenou Michala Veselého.

Proti favoritovi z Ketkovic jsme nastoupili opatrně a drželi se před naším vápnem. Ketkovice držely míč a hrozily především ze stran. Jedna z centrovaných nabídek prolétla naším pokutovým územím a nebylo složité trefit odkrytou bránu Miloše. Tradičně jsme se osmělili i my a začali hrozit především útočným duem zkušeného vs. dynamického hráče. Bohužel jsme vzápětí obdrželi branku z dobře umístěného trestného kopu. Bohužel v té době přišlo nešťastné zranění Ketkovického středopolaře, který musel s vážným poraněním kolene být odnesen na nosítkách a odvezen do páče lékařů. Všichni mu ze srdce přejem brzké uzdravení.  Konec poločasu ovšem patřil nám. Soupeře jsme přehrávali a vytvořili si více šancí, z nichž minimálně jedna volala po zkorigování výsledku.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s jednou změnou. Dopředu se místo Mattesa posunul Bazal. Hru jsme však nezachytili a pouze se bránili domácímu soustavnému tlaku. Ketkovice však nedokázaly vstřelit branku a tak jsme vycítili možnost uhrát dobrý výsledek se silným mužstvem a posledních 15 minut hru otevřeli s pokusem skóre otočit. Ketkovice náš tah však využily ve svůj prospěch a během 10 posledních minut nám nastříleli 3 branky.

Pokud poslední dva zápasy sezóny budou poslední dva zápasy vůbec Zakřanského „B“ mužstva, věříme, že kromě pěkných sportovních zážitků přijdou i body.

PřibylZakřany „A“ – Říčany „A“ 0 : 2 ( 0 : 1 )

Sestava: Dobšík, Kožíšek O., Koza, Šibal, Kožíšek A., Šrámek ml., Šavrňák ( 28´ Šrajtl ), Zoblivý ( 45´ Frecer), Kirschbaum ( 80´ Věžník ), Šrámek st., Nekuža

Náhradníci: Věžník, Vespalec, Šrajtl, Frecer

Za krásného sobotního odpoledne jsme nastoupili do dalšího, velice důležitého utkání proti Říčanům. V prvním poločase jsme si vytvořili pár gólových situací, které se nám bohužel nepodařily proměnit. Naopak byli to hosté, kterým se po centru do našeho vápna a několika odrazech podařilo skórovat.

Do druhého poločasu jsme šli s tím, že se musíme pokusit s tímto nepříznivým stavem něco udělat. Ale opak byl pravdou a hosté ještě zvýšili svůj náskok na 2:0. Pokoušeli jsme se s tím něco udělat, vytvořili jsme si tlak, ale jako by nám štěstí nepřálo a něco nám svazovalo nohy.

Všem je nám jasné, že bojujeme o udržení v OP! Ve hře je ještě pořád 12. bodů a rozhodně se budeme snažit co nejvíce získat a okres udržet!

Šrámek

ZAKŘANY „B“ – Příbram 8:0 (3:0)   Hála M., 4x Frecer, 3x Kožíšek A.

Sestava: Kubín – Mattes, Švancara, Hála (Eliáš), Jašek – Sova (Kožíšek O.), Přibyl (Šrámek), Šrajtl (Kožíšek A.) -  Frecer, Baláž

Do utkání s tradičním soupeřem jsme vstoupili v takměř „béčkově“ sestavě opatrně a prvních 5 minut jsme důsledným bráněním na každém postu načítali styl hry Příbrami. Soupeř nic zásadního nepředvedl a tak jsme rozjížděli čím dál častěji naše útočné pokusy. Prvního a uklidňujícího gólu jsme se dočkali hned v 8. minutě utkání, kdy si na centr naběhl skvěle dorážející Marek Hála. Zde nastal omyl v oficiálním zápisu k utkání. Gól nevsítil hráč č. 8 Michal Veselý, nýbrž v 8. minutě právě Marek. Od té doby jsme se usídlili až na malé výjimky na polovině soupeře a hledali skulinky ke skórování. Silně namotivovaný Kuba Frecer  si do poločasu poradil se dvěma přihrávkami mezi beky od zálohy a upravil skóre na poločasovou hodnotu.

DO druhé půle jsme udělali hned 4 změny. Bohužel hned na začátku poločasu nešťastně upadl hráč hostů a poranil si koleno. Musel být převezen záchrannou službou do nemocnice. Všichni mu přejeme brzké uzdravení a návrat na trávníky. Celý druhý poločas se odehrál na polovině Příbrami a vedlo to ke vsítění ještě 5 gólů. Nutno říct, že se vždy jednalo  o pěkné postupné akce v náběhu a po cíleném zakončení jsme mohli slavit v B- mužstvu první jarní body. Na hřišti byla vidět radost ze hry i zodpovědná hra při hrozících brejcích.

Děkujeme fanouškům, kteří jistě nelitovali i oželený současně hraný duel našich hokejistů na MS.

PřibylFK Sokol Zbraslav : Sokol Zakřany 9 : 1 ( Nekuža M.), poločas 7 : 0

Sestava: Dobšík M. – Vespalec M., Koza D., Kožíšek O. – Všetečka P., Šrámek P. ml., Šavrnák M., Kirschbaum P., Šrajtl J., - Nekuža M., Kožíšek A.

Střídali: Šibal S., Zoblivý M., Frecer J., Věžník L.,

V neděli jsme zajížděli k dalšímu mistrovskému zápasu na hřiště druhého celku soutěže do Zbraslavi. Během celého utkání jsme dopláceli na absolutní nedůraz v osobních soubojích, což bylo rozhodujícím faktorem.

V útoku jsme si dokázali vytvořit několik samostatných nájezdů, ale až na ten poslední, výsledek korigující, jsme žádný nedokázali proměnit. Naopak domácí prokázali kvalitu, důraz a efektivitu v zakončení, a proto zaslouženě zvítězili.

Utkání a jeho výsledek je těžké hodnotit a bude lepší na toto naše vystoupení co nejdříve zapomenout, protože nás čekají další důležitá utkání.

R. Chmelíček


Chudčice – ZAKŘANY „B“  5:1 (2:1) Frecer

Sestava: Šťastný – Věžník, Kubín, Eliáš, Mattes – Sova, Veselý, Baláž, Přibyl – Matěja (Požár), Frecer

 

                Výkony Chudčického mužstva se v jarní části sezony výrazně zlepšili a tak nás nečekal lehký zápas, který by snad postavení v tabulce naznačovalo.  Do začátku zápasu jsme tak vstoupili obezřetně s vědomím, že hlavně obrannou hru musíme zlepšit. Důsledně tak bránit na každém postu soupeřící hráče. Bohužel opět přišly chyby při obsazování i v naší šestnáctce a dostali jsme dva rychlé góly jak přes kopírák. Centr z levé strany a hlavičkující osamocený hráč. Po té jsme se i my vrhli do útočení, což vedlo i k ohrožení soupeřovy branky. V této fázi zápasu jsme Chudčice přehrávali a drželi se na jejich polovině. Tlak vedl ke snížení náskoku. Kuba Frecer si navedl balon na střelu ze střední vzdálenosti a trefil přesně.

Do druhé půle jsme udělali jednu změnu v obranných řadách a posílili tlak na defenzivu soupeře posunutím Zdeny Mattesa dopředu. Při snaze hrát pěkný postupný fotbal s rozehrávkou od obránců jsme však chybovali a skórovat soupeři jsme přímo nabídli. To se v krátké době opakovalo ještě několikrát. Dopředu byl stále nejnebezpečnější Kuba, ale ani jemu ani nikomu jinému se nepodařilo vsítit a tak jsme i z Chudčic odjížděli s potupnou porážkou. 

Přibyl

Zakřany „A“ - Vev. Bitýška „A“ 1 : 1 ( 1 : 1)

Sestava:

Dobšík, Vespalec , Koza, Hruška – ( 58´Věžník ), Mattes, Šrámek ml. – ( 67´ Veselý ), Šavrňák, Zoblivý, Kirchsbaum, Šibal, Nekuža

Náhradníci:

Bazal, Kožíšek O., Věžník, Veselý, Kubín

V dalším utkání jsme na domácím trávníku přivítali třetí tým tabulky z Veverské Bytíšky. Utkání jsme začali aktivně s odhodláním konečně získat první tři body. Několika povedenými kombinacemi, které končily povedenou střelou jsme ohrozili hostující branku. Ovšem první kdo se radoval, byli hosté. Po chybě v obraně se z poloviny hřiště řítil na bránu hostující útočník a bohužel se mu podařilo skórovat. Takže 11´ a bylo 0:1. Dál jsme se ale pokoušeli kombinační hrou dostávat do bezprostřední blízkosti soupeřovi branky. A dočkali jsme se vyrovnání, když po pěkné akci v 29´ Kirchsbaum udělal kličku gólmanovi a dával do prázdné branky. Hostující obránce ještě stačil skluzem zabránit gólu, ovšem rukou! Viděl jsem už spoustu takových okamžiků a většinou končlily červenou kartou. Tentokrát ale pan rozhodčí netrestal! Na penaltu šel Šavrňák a vyrovnáno 1:1. Do konce poločasu jsme ještě několikrát ohrozili branku hostí, ale vynikající gólman byl proti!

Druhý poločas jsme se snažili o vítězný gól, ale marně! Tolik střel jako v prvním poločase jsme už navystřelili. Navíc se v 58´zranil Hruška, kterého nahradil Věžník. V 60´ krásnou střelou trefil Šrámek tyč a ani po dorážce se mu nepodařilo skórovat! V 67´ Šrámka vystřídal Veselý a přinesl do útoku oživení. Ovšem změnu skóre to nepřineslo.

Bojovný a vyrovnaný zápas, ale opět jsme se prvního vítězství v jarní části nedočkali. Příští kolo se o to budeme snažit ve Zbraslavi.

Šrámek Petr

Říčany "B" - Zakřany "B" 3:1 (2:0) Frecer (pen.)

sestava:

Šťastný - Sova, Eliáš, Veselý, Jašek - Matěja, Mattes, Požár, Baláž, Přibyl - Frecer

Proti tradičnímu soupeři jsme nastupovali bez možnosti střídání s nestorem Jarem pro vyztužení obraných řad. S vědomím dobře odehraných posledních zápasů jsme vstoupili do utkání aktivně a během pár minut jsme si vytvořili dvě vyložené šance. Bohužel, ani jedna neskončila gólovým jásotem. Domácí se z „čarodějnického“ opojení vzpamatovali velice rychle a využili naši pasivitu v ovládnutí středu hřiště. Špatnou obrannou hrou v naší záložní řadě jsme umožnili soupeři vstřelit dva rychlé góly a tak jsme po poločase nemohli být spokojeni.

Po plodné debatě o poločase jsme zlepšili hru na každém postu a druhý poločas jsme s posledním týmem naší tabulky odehrály více než „tabulkově“. Přestože jsme se snažili udávat tempo hry my, nedokázali jsme se však přenést přes náš stín ve hře kupředu. Branku soupeře jsme ohrozli jen sporadicky. Naději nám přinesl skvěle „forčekující“ Kuba Frecer, který si vybojoval penaltu a sám ji s přehledem proměnil. Všechny síly jsme vrhli do útoku. Proti uzavřeným obranným řadám jsme se nedokázali již prosadit a tak pouze domácí upravili výsledek na konečných 3:1. Může nás však opět těšit dobrý pocit ze hry, který již příště proměníme i v body z venkovního zápasu.

Opět velký dík i poklona našim nestárnoucím hráčům a věřím, že jsou příkladem všem nám mladým.

Přibyl Lukáš


Modřice - Zakřany 2 : 2  (1:2) 2x Kirschbaum

Sestava: 
Kubín - Hruška, Vespalec, Zoblivý, Všetečka, Šrámek ml., Šavrňák, Kirschbaum, Nekuža (Frecer), Šrajtl, Šibal
Náhradníci: Bazal, Frecer, Koza

V dalším utkání jsme odjížděli na horkou půdu do Modřic. Začali jsme ofenzivně laděnou taktikou, která nám přinesla vedení. Po samostatném úniku Kirschbaum 1:0. Vedení nás uklidnilo, hra se zpřesnila, bojovnost a chuť po vítězství byla cítit na všech postech! To nám také přineslo zasloužené vedení, když při napadání soupeře poblíž jeho vápna vybojoval Šrámek míč a Kirschbaum s přehledem zvýšil na 2:0. Do poločasu domácí Modřice stačily ještě z penalty snížit na 2;1, když Nekuža nešťastně ve vápně zahrál rukou.

Druhý poločas jsme nastoupili v ještě větším nasazení! Po deseti minutách jsme ovšem neproměnili hned tři vyložené šance, které by soupeře definitivně srazily na kolena. Na místo toho přišla hodně přísná červená karta pro Šrajtla, který pouze dohrával souboj s domácím gölmanem a to byl zásadní zlom v utkání! Od té doby už pan rozhodčí nepochopitelně začal obracet svoji pozornost proti nám! A po snad jediné chybě v naší obraně, kdy jsme se milně domnívali, že jde o ofsajd domácí vyrovnali na 2:2.

Škoda, že se nám nepodařilo z Modřic dovézt tři body, protože zápas byl rozehraný opravdu skvěle. 
Byla konečně cítit bojovnost a chuť po vítězství! I obraz hry podle toho vypadal a pokud takto budeme přistupovat k jednotlivým zápasům dál, tak nevidím důvod, proč se pohybovat na chvostu tabulky.

Šrámek Petr


ZAKŘANY „B“ – Mor. Knínice 5:6 (4:3)  4x Kožíšek A., Šrajtl

Sestava: Šťastný – Sova, Eliáš, Švancara, Jašek – Mattes, Šrajtl (Frecer), Požár, Přibyl, Kožíšek A., Pessel

S mužstvem Mor. Knínic vzhledem k jejich pojetí hry jde vždy o pohledný fotbal. Jejich mužstvo je plné zkušených fotbalistů a nejinak tomu bylo i tento zápas. V první půli jsme vsadili na rychlonohého Adama, což se vyplatilo a brzy jsme vedli. Góly padaly jak přes kopírák. Po kombinaci na středu hřiště přišla nahrávka do běhu a Adam už si věděl rady. Bohužel jsme se nevyvarovali chyb v obraně a nechali soupeře zbytečně skóre korigovat. Z prvního poločasu jsme se měli hlavně v obranné fázi poučit. Nebránili jsme dobře. Byli jsme daleko od hráčů.  

Na rozdíl od nás se soupeř poučil a hrál více zezadu, čímž eliminoval naše rychlonohé hráče a dovolil skórovat pouze jednou z povedené střely ze střední vzdálenosti. Naopak my jsme kupili více chyb na středu hřiště a nedokázali zastavovat rozjíždějící akce hostů. Přetížená obrana tak kupila další chyby a tak se není čemu divit, že jsme obdrželi tolik branek. Jak se naše hra zlepšila směrem dopředu, totálně jsme nezvládli hru dozadu.

Je to velké poučení do dalších zápasů. Věřím, že hned v následujícím utkání budou vidět výsledky zlepšení obranné fáze. Děkujeme fanouškům za podporu.

Přibyl Lukáš

Drásov – ZAKŘANY  „B“  4:1 (3:0) Frecer Jakub

Sestava: Šťastný – Stopka, Veselý, Bok (46. Matěja), Jašek – Sova, Přibyl, Požár, Mattes – Frecer, Pessel

 

Na půdě nepříjemného soupeře z Drásova naši neúplnou sestavu doplnili dva matadoři Luba  a Jara. Za pěkného fotbalového počasí si našla cestu na utkání početná skupina domácích a fanoušci měli brzy důvod k radosti.  Čisté konto jsme neudrželi dlouho, přestože jsme zahrozili my hned na začátku utkání skvěle kopnutým trestním kopem.  Exekutor Kuba Frecer minul bránu jen o pár centimetrů. Z našich útočných snah v prvním poločase zbylo jen pár stínů. Byli to tedy domácí, jež drželi opratě zápasu pevně ve svých rukou. Skórovat však dokázali pouze po našich chybách.  A to hned třikrát.

O poločase jsme přistoupili ke střídání. Naši stoperskou dvojici s generačním rozdílem tak tvořil Matěja s Veselým a spolupráce se ukázala jako velice hratelná. Nejspíš si do druhé půle každý vzal k srdci slova jednoho z nejzkušenějších, abychom měli radost z každé přihrávky, akce, střely a fotbalem se bavili. Celý poločas jsme proti favoritovi odehráli více než důstojně. Dařily se nám kombinace a vytvořili jsme si více šancí. Neproměnili jsme však samostatný únik, nastřelili jsme břevno. Náš zlepšený výkon v druhé půli pečetil Kuba Frecer zaslouženým gólem.

Věřím, že s takovým přístupem ke hře budeme nastupovat ke všem utkáním.  Velký dík a poklona patří Lubovi a Jarovi. Bylo super si s váma zase zahrát a doufám, že to nebylo naposledy.

Přibyl Lukáš


ZAKŘANY „B“ – Tišnov „B“ 0:7 (0:2)

Sestava: Šťastný – Veselý, Kubín, Eliáš, Stopka – Mattes (Avrat), Požár, Bazal, Přibyl (Šrajtl), Frecer – Hála

V prvním domácím, jarním utkání jsme přivítali první celek tabulky a tudíž jednoznačného favorita celé soutěže. Do utkání jsme vstoupili s jasně obrannou taktikou. Zadní řady posílil skvěle hrající David Kubín a Michal Veselý. Bohužel hned v úvodu zápasu byla na nás opět odpískaná a rovněž proměněná penalta. Úvodní brankou se hráči Tišnova zklidnili a hráli přesně, co se od mužstva takových kvalit očekává. Náš tým však dodržoval stanovenou taktiku a do vyložených šancí se Tišnovští nedostali. Jejich pokusy se omezili pouze na střely z větších vzdáleností, které končily vedle naší branky. Nebo si s nimi poradil Miloš. Druhou branku v prvním poločase jsme obdrželi po exekuci rohového kopu. Přestože jsme se na dostřel soupeřovi branky dostali jen sporadicky, mohli jsme být částečně spokojeni s disciplinovanou hrou.

Ve druhém poločase se však ukázala nedostatečná fyzická připravenost našeho mužstva a s přibývajícími minutami jsme k míči měli vždy dál a dál. Soupeř toho využil dokonale a proměnil zápas ve svou exhibici.

Navázali jsme tak i výsledkově na předešlý den hrající „A“ mužstvo. Fotbalový víkend v Zakřanech se nám tedy vůbec nepovedl. Je jen na hráčích, aby se tuto bilanci snažili změnit v náš prospěch. Věřím, že jediná cesta vede přes tvrdou práci hned na následujícím tréninku. Poděkování patří hrstce fanoušků, jež si našli cestu v chladném počasí nás podpořit.  

PřibylPozořice A - Sokol Zakřany A 2 : 2

Sestava: D. Kubín – P.Všetečka, M. Vespalec, J. Hruška, L. Věžník- A. Kožíšek, M. Šavrňák, D. Koza, P. Kirschbaum, M. Nekuža – J. Šrajtl

Branky: P. Kirschbaum, D. Koza

Střídali: J. Frecer, M. Zoblivý

Oslabeni o absence P. Šrámka ml., P. Šrámka st., O. Kožíška, S. Šibala a se šrámy na fotbalové duší způsobených výkonem z minulého týdne jsme odjížděli k druhému jarnímu utkání do Pozořic. Bylo nám jasné, že nás nečeká proti houževnatým domácím nic lehkého tím spíš, že nebylo jasné, jaký dopad bude mít na mužstvo nezdar z minulého týdne. Domácí silně motivování vstoupili do zápasu aktivně a svým pohybem zaměstnávali naší obranu a D. Kubína v brance. Nutno podotknout, že i naše mužstvo dobře načasovanými protiútoky rozvracelo sebevědomí obrany domácích. Přesto jsme inkasovali, když jsme v 17. minutě nezachytili rychlý výpad z levé strany a následný centr na volného hráče, který se nemýlil. Tato branka naštěstí neměla na naše hráče fatální dopad, naopak jsme to byli my, kdo začal diktovat tempo hry. Hlavní devíza domácích, slušná kondice, se začala rozplývat jako pára nad vodou a naše aktivita jim odsávala stále více energie, nutné pro zachování herní kvality. Ani z naší strany to ještě nebylo ideální, ale čím dál více bylo jasnější, že dnes do Pozořic oproti minulému týdnu přijelo mužstvo mnohem kompaktnější a fyzicky i mentálně odolnější. I přes tyto faktory se nám bohužel do přestávky vyrovnat nepodařilo.

Druhá půle začala pětiminutovou fází, kdy se domácí pokusili napsat scénář, ve kterém budou hrát hlavní roli oni. S touto epizodou jsme se rychle vyrovnali a naopak jsme to byli my, kdo se A. Kožíškem a J. Šrajtlem dostával do vyložených střeleckých pozic. Vyrovnání jsme se tak dočkali v 65. minutě, kdy si na přihrávku naběhl P. Kirschbaum a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Rozpoložení domácích a herní převaha v druhé půli nám v těchto chvílích dávala velkou naději na definitivní otočení výsledku. Bohužel se špatnými zprávami pro nás přišla 85. minuta, kdy domácí přešli do rychlého protiútoku, odražený míč se dostal k hráči Pozořic a ten ojedinělým pokusem z dálky skóroval. Bylo by pro nás hodně kruté, kdyby tato událost udělala definitivní tečku za osudem utkání. Naštěstí se tak nestalo, jelikož v nervy drásajícím závěru si D. Koza naběhl na centr z levé strany a hlavou k tyči zaslouženě v 90. minutě vyrovnal.

Utkání skončilo remízou, ale hlavně nám ukázalo, že pokud přistoupíme k utkání zodpovědně, přehrajeme kohokoliv. Obrana byla dobře organizovaná, střední záložníci nás obohatili o některé krásné fotbalové momenty a tak nás mohou mrzet neproměněné příležitosti a dvě brankové akce domácích, které byly špatně bráněny už ve svém prvopočátku. Mužstvo má nespornou kvalitu, kterou může ukázat již tuto sobotu proti rozjetým Babicím.

Děkujeme věrným fanouškům za podporu.                                                         R. Chmelíček

Vev. Bitýška „B“ – ZAKŘANY „B“  4:0 (0:0)

Sestava: Šťastný – Stopka, Švancara, Eliáš, Jašek (Pessel) – Přibyl, Baláž, Požár, Bazal(Bok) – Veselý, Mattes

V prvním utkání jarní části soutěže se do branky vrátil matador Miloš Šťastný a představili se tři nové tváře mužstva. I přes současně hrané utkání „A“ mužstva jsme odjeli k soupeři i s náhradníky, což značí velkou hráčskou základnu.

Při pěkném jarním počasí jsme se v první půli celkem úspěšně sehrávali. Jirka Eliáš nabourával útoky soupeře vedené převážně přes jím hlídaného kapitána a i díky hře celé obrany jsme vyráželi do rychlých protiútoků. Zde se již projevila absence klasických herních návyků a do vyložené šance jsme se nedostávali. Přesto jsme s výkonem v první půli byli spokojeni.

Do druhé půle jsme vstoupili již s větším sebevědomím v kombinaci a chtěli jsme soupeře přehrávat. Útočné akce byly dirigovány převážně K. Balážem a jeho dlouhými míči na naše dva důrazné útočníky. Bohužel přišla 51. Minuta a s ní sotva viditelná, sudím odpískaná a proměněná penalta, čemuž se i sami hráči domácích divili. Po obdržené brance jsme chtěli skóre velice rychle dotáhnout a vrhli jsme se ve větším počtu do útočení. Výsledkem však byly pouze dvě branky soupeře v rozmezí 4 minut. Po té co nastoupil i nestor Luba Bok, jsme ještě předvedli pár pohledných kombinací, ale soupeřové branky jsme se sotva dotkli.

Ač výsledek vůbec nedává důvod ke spokojenosti a optimismu, je potřeba se na utkání podívat z druhé strany a zhodnotit dobrý výkon nováčků, resp. nováčka a dvou navrátilců. Jistě máme prostor ke zlepšení. Hráčská základna značí klidnou sezónu a jistě s tím přijdou i ty radostné okamžiky v podobě vyhraných bodů do tabulky.

Přibyl 

Sokol Zakřany : SK Měnín 1 : 5 (branka 5. min. Kožíšek A.)

Sestava: Dobšík M. – Všetečka P., Vespalec M., Koza D., Kožíšek O. – Šrámek P. ml., Šavrnák M., Kirschbaum P., Kožíšek A. – Šrajtl J., Nekuža M.

Střídali: Šibal S., Zoblivý M., Frecer J., Věžník L.

Do prvního jarního kola proti mužstvu SK Měnín jsme nastupovali v ideální sestavě a plní očekávání. Po třech měsících zimní přípravy jsme posílili o nové tváře, a proto jsme očekávali proti silnému soupeři kvalitní zápas. Ten se opravdu odehrál, ale pouze z pohledu příznivců Měnína.

Fotbalisté soupeře vůbec nepochopili, jak jsme dobří a domácí mužstvo, plné unavených hvězd, doslova deklasovali.

Začátek utkání se jevil ještě nadějně, zvláště v momentě, kdy jsme šli brankou A. Kožíška v 5. minutě do vedení. Zápas se zlomil už v 19. minutě kdy soupeř skóre srovnal. Od této chvíle jsme odpadli herně i fyzicky. Soupeř si nijak nekomplikoval situaci, dlouhými míči překonával naší záložní řadu a dostával se do šancí. To vyústilo v pokutový kop ve 27. minutě, kterým se hosté dostali do vedení. Zbytek poločasu, a dá se říct i zbytek utkání, se z naší strany odehrál ve veliké křeči, doprovázené vlnou nedůrazu a nezvyklého množství nepřesností. Výsledkem toho byla 51., 59. a 62. minuta, kdy jsme museli pohlédnout realitě do očí a smířit se s výsledkem 1 : 5.

Utkání skončilo tak jak jsme si po sobotním alibistickém defenzívním představení a ztrátě pokory zasloužili. Dočasná neúcta k soupeři i spoluhráčům, nám nedovolila podat výkon, kterého jsme schopni. I toto se může stát, ale je důležité podobná tragikomická představení neopakovat a zaměřit se na prezentování fotbalové kvality, kterou nesporně máme.

Podle mého názoru byl náš přístup k utkání a způsob hry nepochopitelný, za což se přítomným divákům omlouvám.

R. Chmelíček

ZAKŘANY „A“ -  Želešice  1:2 (0:0) Hruška J.

Sestava: Žák M. – Věžník L., Šrámek P. st., Hruška J., Zoblivý M. (45. -Kožíšek A.) – Frecer J., Šavrňák M., Šrámek P. ml., Všetečka P., Šibal S. – Šrajtl

                K poslednímu utkání podzimní části sezony nastoupila mužstva, která potřebují každý bod do tabulky. V případě naší výhry jsme mohli půl sezonu se ziskem 18 bodů hodnotit stejně jako loni za úspěšnou.

                Očekávání odpovídal i úvod utkání. Bylo zřejmé, že nepadne příliš gólů a tak od prvních minut se hrálo v obranách velice zodpovědně. Což vyústilo v jednu žlutou kartu na každé straně během prvních 2 minut utkání. Hra i nadále byla kouskovaná spoustou drobnějších prohřešků proti pravidlům. Obzvláště hosté byli ze standartek nebezpeční, avšak svou výškovou převahou nedokázali důrazněji ohrozit naši branku a vstřelit gól. Nám se nedařila kombinační hra a tak jsme měli v prvním poločase pouze náznaky útočných akci s chabým zakončením. Z velké dálky to několikrát zkoušel Peťa Šrámek mladší. Nejvíce vystrašil hostujícího gólmana projektil Slávka Šibala, který svou zatočenou střelu nedokázal napasovat až k tyčce. Ze stran jsme nedokázali nalézat naše hrotové útočníky. A když veškeré dlouhé nakopnuté balóny soupeře spolehlivě posbírala naše obrana, šlo se do kabin bez branek.

                Do druhého poločasu náš tým vlétl s jasným posláním, urvat všechny body pro sebe. Bylo to nejen vstupem Adama Kožíška do zápasu, ale celý tým zařadil na vyšší rychlostní stupeň a soupeře jsme přišpendlili na vlastní polovinu a hledali jsme mezery v soupeřově obraně.  Po několika minutách bylo soupeři jasné, že si od nás body povezou jen stěží a tak začal hru ještě více kouskovat a natahovat čas. Za bouřlivého povzbuzování našich fanoušků jsme se zkoncentrovali a vytvořili si po krásných kombinacích tři vyloženě gólové situace. Bohužel vždy chybělo málo, ale vsítit gól se nám nepodařilo. Byl to však soupeř, který z nahodilé akce na naší polovině nečekaně skóroval a opařil všechny Zakřanské i z Hajan. Po vhazování se podařilo odcentrovat a naprosto nekrytý hráč na zadní tyči měl jednoduchou úlohu dostat míč za brankovou čáru. Po obdržené brance jsme přeskupili naše formace a nadále se hnali za ziskem bodů. Stále jsme byli nebezpečnější, což vyústilo ve vstřelení vyrovnávající branky. Po „červeném“ (přesněji druhá žlutá) faulu na našeho kapitána jsme zahráli standartku na první tyč a Jindra Hruška se nejlépe zorientoval v mlýnici. Běžela  85.minuta a fanoušci cítili sílu z našeho mužstva na velký obrat v utkání. Fotbal však nemá logiku a po odpískaném faulu ve středu hřiště, který kromě rozhodčího nikdo z přítomných nezaregistroval, se podařilo opět špatně pokrytému soupeři šťastně skórovat. V 89.minutě se již těžko hledají síly na kontr. Naši hráči však prokázali veliké odhodlání nějaký bod urvat a natlačili se včetně našeho gólmana do hostujícího vápna. Vhledem k chování hostujících hráčů celý stadion očekával dlouhé nastavení, které však nepochopitelně nepřišlo a tak jsme utrpěli hodně nešťastnou porážku na vlastním hřišti.

                V této části sezony jde již o páté utkání, které jsme prohráli o jediný gól. Pečlivou zimní přípravou však tento malý statistický údaj překlopíme na naši stranu a budeme si užívat úspěšnou jarní část. Dík patří velkému počtu diváků, kteří svým burácením podpořili naše hráče i v tomto utkání.  

Přibyl Lukáš


Ivančice B  - Sokol Zakřany A  2:1 (0:1)

Sestava: M. Žák – M. Zoblivý, M. Vespalec, P. Šrámek st., P. Všetečka- J. Frecer, O. Kožíšek, J. Hruška, S. Šibal, P. Šrámek ml. – J. Šrajtl( J. Bazal)
Branka: O. Kožíšek

K dalšímu mistrovskému utkání jsme v sobotu zajížděli do Řeznovic, kde nás čekalo vždy nevyzpytatelné a nečitelné mužstvo Ivančice B. I přes absenci tvůrce hry M Šavrňáka a střelce  A.Kožíška jsme chtěli uspět a navázat na úspěšnou sérii tří vítězných zápasů v řadě.

Utkání dvou rozdílných poločasů začalo a ve své první části nám dělalo opravdu jenom radost.
Účinná taktika do detailu realizovaná našimi hráči zcela paralyzovala herní systém ivančického mužstva. Z naší strany to byl poločas plný nasazení, výborné spolupráce všech našich hráčů v poli
a mohl by sloužit jako ukázkový model taktické vyzrálosti při hře na venkovním hřišti. Na výborně připraveném povrchu se tak domácí dostali pouze do jediného nebezpečného zakončení, kdy po přesné hlavičce míč směřující do branky odehrál do bezpečí O. Kožíšek. Ostatní nepřipravené domácí pokusy z dálky pak připomínaly spíše pozdravy do širého okolí. Jak to tak ve fotbale bývá, je herní poctivost mužstva odměněna, a proto jsme se zhodnocení nakumulovaného kvalitního herního projevu dočkali i my. Cca v polovině poločasu jsme v pokutovém území vyvinuli tlak na obranu soupeře, odražený míč si pro sebe uloupil naběhnutý O. Kožíšek a prudkou střelou nedovolil brankáři domácích reagovat.
Vedení 1:0 po poločase tak ještě více posílilo naše myšlenky pohrávající si s možností konečné výhry.

O přestávce jsme šli spokojeni do kabin a našim hlavním taktickým záměrem do druhé půle bylo udržení doposud úspěšného a efektivního herního projevu, který nedovolí domácím skórovat. Opak byl ale pravdou a již po pár minutách, díky nekoncentrovanosti a sérii chyb na hranici naší šestnáctky soupeř stav utkání vyrovnal. Tato situace nejenže ovlivnila skóre zápasu, ale zásadním způsobem předurčila celkové dění na hřišti. Ivančickým narostla křídla a stav našeho mužstva připomínal žokeje, pod kterým umřel kůň. Najednou jsme byli všude později a jen těžko jsme zachytávali dobrou kombinaci soupeře. Možnosti jak ohrozit soupeřovu branku se tak zúžily na rychlé protiútoky a na standardní situace, ani jedna z těchto herních disciplín v našem podání však nedokázala brankáře a obranu Ivančic zaskočit. Naopak varovat nás měla obrovská šance domácího hráče, kterou výborným reflexem znehodnotil M. Žák. Gilotina na naše hrdla definitivně dopadla cca patnáct minut před koncem utkání, kdy přesně zahraný přímý kop poslal domácí do vedení.  V tento moment jsme posílili ofenzívu, ale i přes naše zajímavé momenty si koncentrované domácí mužstvo vítězství vzít nenechalo.

Na závěr je nutno dodat, že přes nespornou kvalitu domácích jsme měli dobře rozjeté utkání dovézt do bodově úspěšného konce. Soupeře jsme do utkání pozvali vlastním nedůrazem a vrátili mu sebevědomí podlomené po prvním poločase. Zbytečná prohra, která určitě bolí, dostane nepochybně vítěznou náplast v posledním mistrovském utkání.

Děkujeme fanouškům za podporu.

                                                                                                                                                  R. ChmelíčekSokol Zakřany - Baník Zbýšov 3 : 1 (2:0)  Branky – M. Vespalec, J. Frecer, P. Všetečka

Sestava: M. Žák- S.Šibal, P. Šrámek st., M. Vespalec, P. Všetečka- A. Kožíšek, O. Kožíšek, M. Šavrňák, P. Šrámek ml., J. Frecer(60. min. M. Zoblivý)- J. Šrajtl(80. min. J. Hruška)

Tuto sobotu nás za ideálních fotbalových podmínek čekalo jedno z nejtěžších utkání této sezóny. V místním derby proti Baníku Zbýšov jsme chtěli potvrdit progresívní vývoj naší formy a nastoupit do pomyslného výtahu, který směřuje tabulkou do vyšších pater. O tom jak důležité utkání se dnes hraje nás přesvědčil nejenom zodpovědný přístup naších hráčů, ale i přístup soupeře, který se snad poprvé v této sezóně sešel v kompletní sestavě. Přes současné postavení Baníku nám bylo jasné, že mužstvo, v jehož středu nastupují takoví hráči jako je J. Kotačka, L. Horký, M. Loucký, I. Šauer nebo M. Nekuža má svoji kvalitu a v žádném případě se nesmí podcenit.

Utkání před početnou diváckou kulisou začalo velmi opatrně a téměř 10 minut byla hra hodně defenzívní, rozkouskovaná a celkově hodně takticky svázaná. A když už to trvalo dlouho, chopilo se dirigentské taktovky trio naší opět výborně hrající středové řady M. Šavrňák, O. Kožíšek, P. Šrámek ml. a definitivně v 1. poločase posunulo těžiště hry na zbýšovskou polovinu. Výbornou spoluprací pevně uchopili vývoj zápasu a vysílali A. Kožíška, J. Frecera, J. Šrajtla a P. Všetečku do nadějných i vyložených příležitostí. Snad v nejnadějnější pozici se objevil A. Kožíšek, který po pěkné kombinaci v ideálním postavení jen těsně minul branku. Skóre se tak měnilo po naších přímých kopech, kdy se krásnými střelami trefil v 36. minutě M. Vespalec a v úplném závěru ve 43. minutě J. Frecer, kterého exekucí narychlo pověřil M. Šavrňák. Poločas tedy skončil naším zaslouženým, průběžným vedením 2 : 0.

O poločase jsme si potvrdili naše odhodlání dnes zvítězit a nastoupili do druhé půle. Nadále jsme si takticky i herně počínali výborně a dobře organizovaná obrana ve spolupráci s aktivní hrou zálohy prakticky odřízla jednoho z nejlepších střelců soutěže M. Louckého od zbytku svého mužstva a ten osamocen neměl šanci se proti dobře hrající dvojici P. Šrámek st., M. Vespalec prosadit. Také krajní obránci S. Šibal a P. Všetečka hráli velice spolehlivě a nedávali útočícím soupeřovým hráčům prostor pro realizaci ofenzivních výpadů. Celý herní projev mužstva se tak logicky dočkal v 69. min. odměny, kdy J.Šrajtl jedním dotykem uvolnil rozběhnutého P. Všetečku, ten si navedl míč na svoji oblíbenou levou nohu a střelou po zemi navýšil naše vedení. Poté jsme odpovědností za kvalitu zápasu pověřili soupeře, ten ji prokázal a po pěkné Louckého přihrávce Barvíř nekompromisně korigoval stav utkání na konečných 3 : 1. Podobně jako tomu bylo v bitvě U Lipan u mnoha bojovníků, postavil proti sobě sobotní souboj mnoho hráčů se společnou sportovní historií. Naše vozová hradba byla pevnější, příprava útoku organizovanější, ofenzívní síla mnohem údernější a proto jsme zaslouženě zvítězili.

Poděkování patří rozhodčím za zvládnutí pro ně náročného utkání, fanouškům za podporu a dvojici L. Věžník a J.Bazal, že i přes zdravotní indispozice byli po celou dobu utkání připraveni zasáhnout do hry.

R. Chmelíček

Střelice - Sokol Zakřany "A" 1 : 2 (0:2) Kožíšek A., 09., Frecer J. 26.

Sestava: Žák M., - Zoblivý M., Šibal S., Šrámek P. ml., Věžník L., - Kožíšek A., Šavrňák M.,

Kožíšek O., Svoboda M., Frecer J. - Šrajtl J.

Střídali: Hruška J., Bazal J.

V neděli jsme zavítali na horkou půdu do Střelic s vědomím, že nutně potřebuje bodovat a že nás čeká soupeř, jehož hra je pověstná tvrdostí a důrazem v osobních soubojích.

Do zápasu nemohli z důvodu nemoci a zranění zasáhnout hráči základní sestavy Šrámek P. st., Vespalec M., Všetečka P. a Koza D.. Naopak po dlouhé době nám přišel pomoci Svoboda M. a  Frecer J. se po zranění plně zotavil.

Do první půle jsme nastoupili s odhodláním bodovat a všem ukázat, že umístění v tabulce neodpovídá předváděným výkonům. To se nám dařilo, protože první půle utkání byla jednoznačně v naší režii. V této části hry jsme předváděli krásný ofenzívní fotbal plný dynamiky a nádherných fotbalových akcí. Snaha hrát kombinační fotbal po zemi se projevila v 09 min. zápasu, kdy Kožíšek O. velmi chytře vyslal kolmicí Kožíška A. do brejkové situace a ten po vedení míče až do vápna nekompromisně k tyči zakončuje (1:0). Tatáž situace se opakovala v 26.min, avšak z druhé strany. Šavrňák M. stejnou kolmicí po zemi vyslal Frecera J. do brejkové situace, ten si navedl míč na levou nohu a krásným lobem překonává brankáře hostí podruhé (0:2).

Již v první půli bylo zřejmé, že hráči Střelic upřednostňují fotbal postavený na tvrdých osobních soubojích a dlouhých nakopnutých centrech. To jsme však kombinační hrou eliminovali na únosnou mez.

Do druhé půle jsme nastupovali s odhodláním ve výkonu pokračovat a hlavně v prvních minutách neinkasovat z nějaké ojedinělé akce či naší chyby, jak jsme již v předešlých utkáních několikrát předvedli. Opak však byl pravdou. Hned ve 47.min utkání po nenápadné akci domácích a jednoduché chybě v naší obraně jsme dostali velmi laciný gól (1:2). To byla samozřejmě voda na mlýn pro domácí. Od této chvíle domácí vycítili šanci na vyrovnání. Hra se výrazně přitvrdila a ztratila na fotbalovosti. Pro zranění musel v 62.min vystřídat Svoboda M. (Bazal J.). Nutno dodat, že jsme si od těchto minut nechali vnutit styl hry Střelických a bylo jasné, že pouze bojovností jsme schopni výsledek udržet. Hra ztratila na atraktivitě. Ojedinělé šance vznikaly na obou stranách, ale většina času hry se odehrávala mezi oběma vápny v tvrdých soubojích. Na hřišti, střídačkách a v ochozech stále častěji zaznívali nadávky jak hráčům, tak sudímu. Utkání gradovalo v tom negativním slova smyslu a fotbal klesl na úroveň nižších soutěží. Enormě přibývalo skluzů a s tím souvisejících faulů. V 82.min musel pro zranění střídat Frecer J. (Hruška J.).

Do konce utkání ke vstřelení branky již nedošlo a rozhodčí, díky vyhrocené náladě ze všech stran, raději zápas ukončil bez jediné minuty nastavení.

Petr VorelSokol Zakřany "A" -  TJ Ochoz u Brna  5 : 0  (4:0)  4. a 43. Šrajtl, 38. - Kožíšek A., 45. -Šrámek ml., 90. Všetečka

 Sestava: Dobšík M., - Zoblivý M., Šibal S., Vespalec M., Všetečka P., - Kožíšek A., Šavrňák M.,

Kožíšek O., Šrámek P. ml., Podlaha D.,- Šrajtl J.

Střídali: Frecer J., Hruška J., Věžník L., Bazal J.

Tuto sobotu jsme na našem hřišti přivítali mužstvo z Ochoze u Brna. Tato konfrontace posledního mužstva s dvanáctým nám měla přinést několik opovědí. Máme dost kvality hrát s naším týmem tuto soutěž? Máme na to dost disciplíny a morálních sil? Když už OP hrajeme, jsme přínosem? Je nám vůbec zapotřebí nacházet se v tabulce až ve spodních patrech?

Jako kdyby J. Šrajtl věděl o těchto dotazech a proto jako první přispěchal s rychlou odpovědí. Díky svému důrazu udeřil již po 4 minutách utkání a poprvé v tomto ročníku nás poslal do vedení. Proti minulému týdnu překypovala u mužstva touha hrát rychlý, ofenzivní fotbal a první branka byla startovacím signálem, který rozpoutal zběsilou soutěž v neproměňování i těch nejvyloženějších brankových situací. Na hřišti jsme rozjížděli rychlé a pohledné kombinace, které ovšem v jasných pozicích končili u dobrého brankáře hostí, na tyčích anebo úplně mimo branku. V těchto fázích jsme byli týrání fotbalovým osudem a i přes náš trvalý tlak hrozilo, že soupeř z ojedinělého útoku vyrovná. Zvláště nebezpečná byla z našeho pohledu cca 30. min., kdy se hostující hráč ocitl v ideálním postavení, ale naštěstí mířil hlavou nepřesně. Tentokrát však naše ofenzíva nepřipustila žádné drama a v závěrečných sedmi minutách nechala hostující hráče projít fotbalovým peklem, kdy nejprve A. Kožíšek za přispění obránce zvýšil na 2 : 0 a poté skóroval J. Šrajtl , kdy ho ideálně po pěkném průniku ve vápně objevil P. Všetečka. Čtvrté brance předcházela krásná kombinace po ose M. Zoblivý, M. Šavrňák, O. Kožíšek a P. Šrámek ml., který nekompromisně zakončil. Vedení 4:0 tak pouze kalil fakt, že jsme v druhé půli, díky obnoveným svalovým potížím, nemohli počítat s M. Šavrňákem a D. Podlahou, kterého již v polovině poločasu nahradil nažhavený J. Frecer.

Ve druhém poločase jsme soupeře nechali více hrát s míčem, ale situaci jsme měli plně pod kontrolou a nic podstatného mu neumožnili. Naopak, obranu hostí jsme zaměstnávali rychlými protiútoky a po sérii brankových příležitostí skóre na konečných 5:0 zarovnal P. Všetečka. V té době již působil na hřišti nezvykle na hrotu J. Hruška a na obránce to bylo velmi slušné představení.

Utkání skončilo a samo o sobě nabídlo odpovědi na dříve popsané dotazy.

Mužstvo má hodně kvality a spoustu talentovaných hráčů. Někdy nám ani herní disciplína není cizí. Pokud ji udržíme hrajeme krásný fotbal a určitě můžeme OP obohatit. Naše postavení v tabulce nám určitě není zapotřebí.

Děkujeme fanouškům za podporu a sympatickému mužstvu hostů za to, že chtěli hrát i za nepříznivého stavu.

R. Chmelíček

Říčany A Sokol Zakřany A 2 : 1 (0:1)  Šrajtl J.

Sestava: Prokeš J., - Věžník L.., Šibal S., Vespalec M., Všetečka P., - Kožíšek A., Šavrňák M.., Bazal J., Šrámek P. ml., - Šrajtl J., Frecer J.

Střídali: Pessel J., Hruška J., Podlaha D

Držení míče 54% - 46%

Chuť do hry 80% - 20%

Zatímco v minulých utkáních jsme si i přes dvě prohry zasloužili pochvalu za předvedené výkony, tak nám sobotní zápas ukázal naše hráče v úplně jiném světle. Po kvalitní Zbraslavi a Vev. Bitýšce jsme velice průměrný tým domácích nedokázali vůbec prověřit. Chybělo nám nasazení, důraz a herní poctivost, což mělo dopad na celkovou kvalitu našeho výkonu.

První půle byla nepřesná, ale herně v poli vyrovnaná. Za zaznamenání tak stojí naše velká šance v podání S. Šibala, který si krásně naběhl za obranu hostí a jen těsně minul a branka domácích, kteří založili útok po naší levé straně a po přesném centru skórovali. Přes naši levou stranu se odehrávalo vše podstatné a to i přesto, že P. Všetečka dělal, co mohl, ale absolutně neměl podporu svých spoluhráčů, což bylo jediné, co domácí v zápase pochopili, takže Paťa mnohdy zůstával sám na náběhy dvou ofenzivních hráčů Říčan.

A tak jsme si v kabině o přestávce potvrdili, že se nám dnes opravdu nechce a šli do druhé půle.

V té jsme si počkali na druhou trefu domácích, která prakticky kopírovala tu první a definitivně rozhodla o osudu utkání. Nepříjemnou událostí v této fázi bylo svalové zranění dirigenta hry M. Šavrňáka.

Světlý moment utkání se odehrál v závěru zápasu, kdy se po centru ze strany trefil Kuba Šrajtl. Pozitivní je také to, že se po delší době do sestavy vrátil J. Hruška s J. Frecerem a výkon P. Šrámka ml., který se nenechal otrávit a podal velice kvalitní a bojovný výkon. Toto budíž aspoň částečnou odměnou fandům, kteří se na nás přijeli do Říčan podívat.

R. Chmelíček


Domašov-Říčky   -  ZAKŘANY „B“ 3:2 (3:0) Kožíšek A., Šrajtl J.

SESTAVA: Prokeš J. – Stopka K., Hampl R. (Matěja J.), Všetečka P., Přibyl L., - Kožíšek A., Šrajtl J., Baláž K., Sova R., - Pessel J., Frecer J.

Tentokrát nám neutekl vstup do zápasu a od prvních minut jsme řídili hru my. Ovšem po ojedinělé exekuci standartní situace domácích, jsme si nešťastně srazili míč do vlastní sítě. To nás trochu rozhodilo a místo hry po zemi na těžkém terénu jsme začali dávat balóny vrchem, což domácím vyhovovalo. Do konce poločasu přišlo ještě dvakrát zaváhání naší obrany a po špatné polovině jsme šli do kabin s třígólovým mankem.

Do druhé půle jsme museli nastoupit s několika změnami na postech a na hře to bylo vidět. Za celý druhý poločas se soupeř dostal na dostřel naší branky pouze dvakrát. Z našeho soustavného tlaku a ze spousty šancí jsme vydolovali pouze dvě branky a to rozhodlo zápas.

Bohužel i se smolnými zápasy se ve fotbale musí počítat. Věřím, že na další zápas již budou připraveni všichni zranění a pojedeme za 14 dnů potrápit tým z Vev. Knínic.

Přibyl Lukáš

Sokol Zakřany A : FK Sokol Zbraslav  1 : 3  (1:2)  Kožíšek A.

Sestava: Žák M., - Věžník L.., Šrámek P. st., Vespalec M., Všetečka P., - Kožíšek A., Šavrňák M.., Koza D., Šrámek P. ml., Kožíšek O., -Podlaha D.

Střídali: Hampl R., Baláž K.

V sobotním derby jsme na domácím hřišti přivítali vedoucí tým soutěže Sokol Zbraslav.

V prvních dvaceti minutách první půle jsme hráli velice dobře, drželi se stanovené taktiky a soupeře do ničeho nepouštěli. Poté bohužel došlo ke zranění jednoho z našich klíčových defenzivních hráčů Davida Kozy a my museli improvizovat a mužstvo přeskládat. Tato situace hodně ovlivnila utkání, jelikož než jsme se s novou situací dostatečně srovnali,tak jsme darovali soupeři po zaváhání obrany branku a po střele J. Sedláka prohrávali 0:1. Druhá branka padla záhy, tentokrát po velice pěkné kombinaci hostujícího týmu, zakončené J. Touškou. Stav 0:2 nás zmobilizoval, hráče Zbraslavi jsme přitlačili a odměnou nám byl krásný gól v podobě přímého kopu A. Kožíška ze závěru poločasu.

Druhá polovina byla v režii naší herní aktivity, naše záložní řada soupeře přehrávala a výsledkem byl trvalý tlak a několik zajímavých střel z hranice šestnáctky, zvláště ta od P. Šrámka ml. volala po vyrovnání. Nutno podotknout, že i M. Žák v brance musel po samostatném nájezdu úspěšně čelit rychlému útočnému výpadu M. Sítaře. A tak když to nešlo hostům, rozhodli jsme cca po půlhodině druhé půle utkání sami rozhodnout. Po nedorozumění obrany jsme nabídli M. Sítařovi míč ideálně do běhu a ten se tentokrát nemýlil. Za stavu 1:3 ještě nezakončili zbraslavští dva rychlé nájezdy, a proto se již skóre do konce zápasu nezměnilo.

Se silným mužstvem Zbraslavi jsme sehráli víc, než vyrovnané utkání a jen z důvodů naší momentální střelecké impotence jsme se nemohli radovat z bodů. Špatné zakončení zbytečně dostává celé mužstvo pod tlak a jen zvýrazňuje chyby v obraně, kterým se občas nevyhnou ani hráči na mnohem vyšší úrovni. V novém ročníku jsme v mistrovské utkání ani jednou neskórovali jako první a přitom vstřelení branky je principem hry a základním uklidňujícím faktorem ve hře. Vedle ztráty tří bodů nás může mrzet i další rozšíření marodky. David Koza musel odstoupit a Petr Šrámek st. odehrál tři čtvrtiny zápasu zraněný a se sebezapřením.

Přes prohru je nutné mužstvu poděkovat, že svoji kvalitní hrou a nasazením přispělo k výborné úrovni utkání. Děkujeme také fanouškům za podporu.

R. Chmelíček

ZAKŘANY „B“ -  Ketkovice 2:2 (1:1)  36. Pessel,  47.  Kožíšek A.

SESTAVA: Prokeš J. – Věžník L., Švancara V., Hála M., Stopka K. – Podlaha D.(46. Kožíšek O.), Baláž K., Přibyl L., Kožíšek A. – Pessel J., Bouzaza F.

Proti tradičnímu soupeři jsme museli nahradit 5 zraněných či nemocných hráčů základního kádru. Soupeř rovněž čelil několika absencím. Ketkovice sice bodově na tom nejsou nikterak dobře, ale se soupeři ze špičky soutěže odehrály velice solidní partie. Dal se tedy čekat solidní soupeř.

Bohužel jsme opět nezachytili úvod utkání a už ve 3. minutě jsme inkasovali. Po té jsme se snažili zachytit hru na středu pole, což se vesměs dařilo. Náš recept na obranu Ketkovic byl možná až příliš jednosměrný. Dostat míč za obranu na skórujícího Adama. Po spoustě pokusů jsme však udeřili po druhé straně. David Podlaha zatáhl míč a naservíroval Kubovi Pesselovi před bránu. Ten již věděl, co s míčem. Za nerozhodného stavu jsme vystřídali právě Davida a střed pole posílil Ondra.

Vstup do druhé půle nám však vyšel noblesně. Po samostatné akci právě Adam předvedl svou hráčskou velikost, navedl si míč po hranici vápna na střelu a nechal promluvit své nové kopačky. Ze spousty šancí jsme nedokázali žádnou proměnit a navíc jsme ztratili kontrolu nad hrou. Tím Ketkovice více ohrožovaly naši svatyni a po centru z trestného kopu stačilo soupeři pouze nadzvednout míč hlavou a balon propadl až za záda našeho gólmana. Na tuto branku jsme již nenašli odpověď. Škoda našich nevyužitých šancí.

Je super, že při velké absenci nám přišli pomoci kluci z áčka. Dík patří opět divákům. Béčko se letos na domácím hřišti představí už pouze jednou při posledním podzimovém utkání.

Přibyl Lukáš

Sokol Zakřany A : Veverská Bitýška A  1 : 4  (0:2) Kožíšek A.

 

Sestava: Prokeš J., - Věžník L.., Šrámek P. st., Vespalec M., Všetečka P., - Kožíšek A., Šibal S.., Koza D., Šrámek P. ml., Kožíšek O., -Šrajtl J. 

Střídali: Přibyl L.

V sobotu jsme zavítali na horkou půdu jednoho z favoritů soutěže do Veverské Bitýšky a oproti minulému týdnu bylo nutné se vypořádat s několika absencemi. Přesto se nám podařilo poskládat velice silný tým, jenž v prvním poločase dlouho předváděl výkon, který nenapovídal jakékoliv bodové ztrátě.

Celý zápas bych přirovnal k osudu tyčkaře, který se na svůj pokus dobře připraví, vyjde mu rozběh, vyjde mu odraz, lehce se dostane nad laťku a ve chvíli kdy se zdá, že už se nemůže nic stát tak praskne tyč.

Již úvod zápasu jasně napovídal tomu, jakou strategií domácí rozhodují svoje zápasy. Naši hráči se museli vypořádat s velikým důrazem soupeře a obrovskou tvrdostí v osobních soubojích. Nutno dodat, že se nám dařilo tento herní styl celý první poločas eliminovat. Domácí byli bezradní a naopak my jsme si vytvářeli po pěkných akcích dobré střelecké příležitosti. Hlavně dvojice P. Šrámek ml. a A. Kožíšek dělali svým pohybem obraně domácích obrovské problémy. Mnohdy se zdálo, že se obránci Veverské Bitýšky snaží tuto dvojici spíše ulovit než fotbalově obehrát. Mužstvo ovšem hrálo výborně na všech postech a o to větší šok jsme prožili v závěru první půle, kdy jsme během tří minut po velkých individuálních chybách, prohrávali 0:2. 

Do druhého poločasu jsme nastoupili odhodláni již potřetí v řadě, natruc rozmařilému osudu, nepříznivý výsledek otočit. Naše aktivita se vyplatila a po přímočaré akci se nám podařilo A. Kožíškem snížit. Byl to záblesk naděje, u které tentokrát zůstalo. V nejméně vhodnou dobu se zranil P. Šrámek st. a za něj nastoupil, v horečkách hrající L. Přibyl. Mužstvo jsme museli přeskládat a hned záhy jsme inkasovali potřetí, kdy domácí útočník důrazně dorazil vyraženou střelu. Penalta na závěr utkání pouze dovršila naše smolné nedělní odpoledne. 

Přesto, že výsledek působí jednoznačně, zaslouží mužstvo velkou pochvalu za kvalitu předvedené hry a hlavně za vůli a bojovnost. Nesložilo se ani v nejtěžších chvílích a ukázalo svoji sílu. Mužstvo Veverské Bitýšky má určitě svoji velkou kvalitu, ale tyto body nevyhrály herní převahou. Děkujeme také fanouškům, kteří nás přijeli podpořit.

 

R. Chmelíček

 

Příbram - ZAKŘANY "B"  4:3  (1:2) 2 x Mattes, Hampl

Sestava: Šťastný Miloš - Hampl Radim, Stopka Karel, Bazal Jakub, Avrat David, Maťeja Jaroslav - Baláž Karel, Pessel Jakub, Sova Robert - Liška Václav, Mates Zdeňek

Nastoupili jsme v nepříliš odlišné sestavě na domácím hřišti Příbrami a vzhledem k drnovitému povrchu a nerovnosti hrací plochy nebylo možné odehrát kombinační zápas. Nicméně jsme byli omezeni i v možnosti střídání, jelikož naši jedenáctku musel doplnit spolehlivý vedoucí a trenér Jaroslav Matěja. Ale k samotnému zápasu. Než jsme se stačili v prvních minutách zformovat a přizpůsobit hře, inkasovali jsme hned první gól, který byl ale pouhým varováním a tak jsme po necelých cca 10 minutách dokázali skore vyrovnat. Ba dokonce o nějaký čas později ještě o gól navýšit vedení. A tak jsme odcházeli do kabin za stavu 1:2. V druhém poločase jsme se opět snažili výsledek ještě vylepšit. Nicméně náš útočník a střelec obou gólů Zdeněk Mattes byl nucen kvůli zranění značně zvolnit tempo, jelikož nebylo za koho střídat. Výsledek jsme udrželi až do cca 70 minuty, kdy po přímém kopu na rohu šestnáctky nekompromisně srovnal stav na 2:2 jeden z domácích střelců. Avšak i přes problémy se zraněními hráčů a neprofesionalitou sudího jsme se snažili dále. Bohužel asi v 80 minutě domácí po neustálém tlaku na naši obranu stav ještě zvýšili. A stejně tak o pár minut později v podobné situaci. Uklidňující gól nakonec vstřelil Radim Hampl, který se na konci zápasu z obrany přesunul právě na pozici našeho chybějícího útoku a tak po těžkém zápasu a rozloučení s domácími hráči jsme odcházeli s porážkou 4:3. Nicméně ani zde na nás nezapoměli naši věrní fanoušci, kterým patří Velké Díky za jejich věrnost a podporu. 

Bazal Jakub


Sokol Zakřany A : FK Modřice A  2 : 1  (0:1)

 

Sestava: Prokeš J., - Zoblivý M., Šrámek P. st., Vespalec M., Všetečka P., - Kožíšek A., Šavrňák M., Koza D., Šrámek P. ml., Kožíšek O., -Šrajtl J. 

Střídali: Podlaha D., Věžník L., Mattes Zd., Šibal S. 

V sobotu se po dlouhém půlroce odehrálo něco, nám už téměř neznámého. Nominace byla již ve čtvrtek kompletně potvrzena všemi hráči, a proto jsme se potkali v plném počtu bez absencí. Tato situace nastala v nejpříhodnější dobu, jelikož jsme na domácím hřišti hostili silný výběr FK Modřice.

Stoperskou dvojici pro tento zápas vytvořila zkušená dvojice P. Šrámek st. s M. Vespalcem a po dlouhé době se do sestavy vrátil A. Kožíšek. Jelikož ani jedno mužstvo nechtělo udělat chybu, připomínal zápas v prvních dvaceti minutách víc šachovou partii než fotbalové utkání. Poté to byli naší hráči, kdo se osmělil a začali podnikat mnohem nebezpečnější ofenzívní akce. Zvláště pozice A. Kožíška volala po vstřelení branky. Soupeře naše výborně organizovaná obrana za celý první poločas do ničeho nepustila, přesto Modřice ke svému velikému překvapení šťastně ve 32. min. skórovali. I přesto, že jsme byli aktivnější, opakovala se nám, už tak důvěrně známá situace, kdy jsme do kabin odcházeli s jednogólovým mankem.

Osud prvního dějství nás nezlomil a do druhé půle nastupovalo sebevědomé mužstvo, odhodlané s výsledkem něco udělat. P. Šrámek st. se posunul do útoku a díru v obraně po něm zacelil další zkušený hráč S. Šibal. Od prvních minut jsme šli za svým cílem a aktivní hrou celého mužstva dostali soupeře pod tlak. Vše vyvrcholilo cca. 30 min. před koncem, kdy hostující hráč tvrdým faulem zastavil náš samostatný nájezd, a zcela zaslouženě se šel věnovat hygieně do sprch. V tento moment nabrala bílá lavina na rychlosti, Modřice se nedostávali z vlastní poloviny a s dávkou štěstí a za přispění výborného brankáře, odolávali i těm nejvyloženějším příležitostem. Kvalita do hry přicházela i se s střídajícími hráči, nasazení celého mužstva gradovalo. Odměnou nám byla 82. min. kdy P. Šrámek st. uplatnil svůj důraz a po přihrávce od P. Všetečky vyrovnal. Gejzír radosti nám přinesla 86. min.. J. Šrajtl s chladnou hlavou našel A. Kožíška a ten spravedlivě převážil misky vah na naší stranu. 

Do konce utkání jsme ubránili jeden trestný kop a mohli se radovat z výhry.

Za sobotní výkon je nutné hráčům poděkovat. Prokázali hodně morálních sil a opět fungovali jako tým. Dobrá obrana, podpořena výbornou záložní řadou úplně eliminovala útočnou sílu soupeře a útok zápas gólově rozhodl. Děkujeme také fanouškům za jejich podporu.

R. Chmelíček

 

ZAKŘANY „B“ -  Chudčice  7:3 (2:3)      (10,15) - Šrajtl J., (65, 90) Kožíšek A., (70) Mattes Z., (75) Všetečka P., (85) Věžník L. 

SESTAVA: Dobšík – Stopka, Věžník, Bazal, Avrat – Přibyl, Všetečka, Baláž, Mattes – Šajtl (45 - Kožíšek), Pessel

 

Nedělní zápas notně ovlivnil velice silný vítr. Hosté vyhráli los a hráli po větru. V první minutě naše nepřipravené hráče překvapili Chudčice rychlou akcí po straně a šli ihned do vedení. Než jsme se pořádně osmělili k atakům hostující branky, soupeř v 7. minutě z trestného kopu navýšil skóre. Tato branka nás již definitivně probrala a začali jsme hrát. Proti větru jsme mohli pouze kombinovat po zemi, což se vyplácelo a soupeř naše útoky stěží zachytával. Výsledkem byli dva góly Kuby Šrajtla v rozpětí 5 minut. Soupeř byl hnán dopředu pouze silou větru. Když se vítr skombinoval s chybou naší defenzívy, šli jsme opět do kabin za nepříznivého stavu.

Ve druhé polovině se obraz hry totálně změnil. Soupeř proti větru téměř nedokázal ohrozit naši branku a my jsme si postupně vybudovali spoustu šancí ke skórování. Naši ofenzívu řídil Adam Kožíšek, který sám vstřelil 2 branky. Dále se přidal chytrou střelou Všeťa, z boku skóroval aktivně hrající Mattes. Po rohu se hlavou trefil Luba Věžník. 

Jsme rádi, že jsme opět navázali na naše „A“, které o den dříve zvítězilo, a po týdnu jsme opětně ponechali všechny body doma. Dík věrným fanouškům.  

Přibyl Lukáš


Sokol Zakřany A    :     FK Ořechov A  3:2 (0:2)  Šavrňák, Šrámek ml., Mattes

Sestava: Dobšík M. (Prokeš J.), - Zoblivý M., Šrámek P. st., Šibal S., Věžník L., - Podlaha D., Šavrňák M., Šrámek P. ml., Kožíšek O., -Šrajtl J. (Přibyl L.), Baláž K. (Mattes Z.)

Po sérii nevydařených utkání jsme v sobotu v důležitém utkání nastupovali proti týmu Ořechova, který doposud zaznamenal jednu výhru a byl v tabulce tři body před námi. Z důvodu mnoha absencí jsme museli improvizovat a doposud ofenzívního Petra Šrámka st. nominovat na post stopera a ke Kubovi Šrajtlovi do útoku nastoupil Karel Baláž.

První poločas utkání byl hodně vyrovnaný, hra se odehrávala hlavně mezi šestnáctkami a množství osobních soubojů evidentně odpovídalo zodpovědnosti hráčů za výsledek. Vývoj v této fázi nás postavil, v posledních utkáních pro nás obvyklou zkoušku, která měla rozhodnout o tom, jakou odolností dnes disponujeme. Přesto, že jsme několikrát ohrozili branku Ořechova, byl to soupeř, kdo se dvakrát radoval z laciných branek. V prvním případě po smolné penaltě za nastřelenou ruku v šestnáctce a ve druhém po nepovedené střele, která překvapivě skončila gólem. Přes tyto nepříjemné okamžiky byla situace oproti minulým utkáním jiná. Hráči nevěšeli hlavy a z mužstva bylo cítit odhodlání s výsledkem něco udělat. Ale i přes zvýšenou aktivitu se nám skóre do konce prvního poločasu nepodařilo korigovat.

Jelikož máme dva vyrovnané brankáře, nastoupil, po předzápasové domluvě, na druhou půli místo M. Dobšíka do branky J. Prokeš, což byla jediná změna v sestavě. Hned úvod potvrdil naše odhodlání jít za vstřelením branky. I když to nebylo herně ještě úplně ideální, byli jsme důraznější a na všech postech odhodlanější jako soupeř. Výsledkem byl trvalý tlak a zasloužená odměna za naší snahu. Nejprve proměnil výborně hrající Martin Šavrńák penaltu, nařízenou za faul na svojí osobu a zanedlouho byl za svůj skvělý výkon odměněn i Petr Šrámek ml., který chytrou hlavičkou vyrovnal na 2 : 2. Poté jsme soupeři dovolili vyrovnat hru, ale pozorná obrana dobře organizovaná Petrem Šrámkem st. si se všemi náznaky šancí poradila. Utkání tak rozhodl střídající Zdeněk Mattes, který si 10 min. před koncem krásně naběhl za obranu, kvalitním prvním dotykem se dostal před brankáře a tváří v tvář mu nedal šanci. Do konce utkání se již nic podstatného nestalo a tak jsme si po poctivém výkonu připsali první výhru v novém ročníku.

V tomto utkání je nutné pochválit všechny hráče za jejich přístup k utkání a za to, že dokázali komplikace v utkání vyřešit týmově a se vzájemnou podporou. Poděkování patří i fanouškům Zakřan, kteří na nás v nejtěžších chvílích nezanevřeli a Jirkovi Kytlicovi za to, co pro nás udělal a že nadále zůstává naší součástí.       


 

 Sokol Zakřany „B“ – Říčany „B“ 6:4 (1:2)  Mattes, Šrajtl (pen.), Hampl, 3x Šrámek ml.

 

SESTAVA: Dobšík M. – Přibyl L., Požár K., Hála M., Hampl R. – Svoboda M., Šrámek P. ml., Šrajtl J., Bazal J. – Baláž K. (Sova R.), Mattes Z.

 

Proti tradičnímu soupeři jsme nastoupili i mírně posílení hráči „A“ mužstva, kteří byli sportovně nabuzeni z vyhranného zápasu o den dříve. A bylo to notně znát, neboť dodali impuls i ostatním k bojovnějšímu výkonu a hlavně byli přínosem po fotbalové stránce. Přestože jsme měli více ze hry, byli to hosté, kteří šli proměněnou penaltou do vedení. Jak soupeř, tak i my jsme se snažili balon držet u nohy kombinační hrou po zemi a z rychlého proti útoku jsme vyrovnali. Bohužel do poločasu se nám vyrovnat nepodařilo.

 

Vyrovnání přišlo na začátku druhé půle. Když jsme dostali dva slepení góly a prohrávali právě o ně, korigovali jsme výsledek penaltou. Po té zvedl náš prapor Peťa Šrámek a svým hatrickem rozhodl o osudu utkání. Střela z dálky, doražený balon, nebylo, co řešit.

 

V chladivém počasí si na fotbal našlo cestu jen pár opravdu skalních a věřím, že nelitovali. Díky. Po vzoru „A“ týmu jsme dokázali otočit zápas, což vypovídá o kvalitě mužstva.

 

Přibyl  


                       

Mor. Knínice – ZAKŘANY „B“  3:1 (2:0) Bazal

SESTAVA: Prokeš – Věžník, Hála, Švancara, Všetečka M. - Přibyl, Požár, Bazal, Sova – Avrat, a.. Farid 

                Díky přístupu kluků jsme mohli s klidem absolvovat utkání i s tím, že náš „A“ tým hrál souběžně v Babicích. Bohužel v první půli jsme více přemýšleli, jak moc se u fotbalu musí běhat, než hráli. Se soupeřem, který byl věkově ještě zkušenější než my, jsme nedokázali až na pár výjimek vymyslet nic. Díky laxní hře jsme prohrávali 2:0 po první půli.

Do druhého dějství jsme nastoupili s několika změnami. Více do hry se posunul Všeťa a Mara Hála. Vlasta v návaznosti na své zranění musel jít do útoku a stáhli jsme Davida Avrata. Každopádně jsme nastoupili jako nový mančaft a celou půli jsme drželi hru pod kontrolou. Najednou jsme u všech balónů byli dřív. Odměnou nám byl vstřelený gól Baziho po pěkné přímočaré akci, kdy nedal tváří v tvář domácímu gólmanovi šanci. Jak jsme se více tlačili dopředu, zanechávali jsme v obraně okénka k rychlým kontrům Knínic. Jeden takový musel hasit až v 16-ce David Avrat. Na nařízenou penaltu si Honza sáhl, bohužel ji nezabránil úplně.   

K úplnému otočení zápasu v náš prospěch nám však chyběly herní návyky, které lze získat pouze a jenom na tréninku. Na druhou stranu sílu týmu jsme prezentovali tím, že po naprosto nevydařené první půli jsme se dokázali zvednout a odehrát důstojnou závěrečnou partii. Dík patří všem klukům, kteří naše „B“ podporují.     

 

Lukáš Přibyl

 


Sokol Zakřany A : SK Pozořice  0 : 1 

Sestava: M. Žák, L. Věžník, O. Kožíšek, D. Koza, S. Šibal, D. Podlaha M. Šavrňák, Šrámek P.ml.,

O. Kožíšek, P. Všetečka, Šrámek P. st., J. Frecer 

Střídali: L. Přibyl

 

Ve druhém soutěžním utkání nového ročníku jsme doma přivítali nováčka OP mužstvo Pozořic.

Celý první poločas byl bojovný a herně v poli velice vyrovnaný. Nadějných střeleckých pozic jsme měli mnohem více, bohužel jsme si v koncovce počínali nepřesně.

Ve druhém poločase jsme se snažili hrát, ale byl to soupeř kdo byl nebezpečnější a to hlavně z rychlých protiútoků, ke kterým jsme mu špatným pohybem dávali hodně prostoru. Zhruba 20 minut před koncem jsme měli šanci rozhodnout zápas trestným kopem z šestnácky, ale netrefili jsme ani branku a hned z protiútoku, který jsme nezachytili šlo mužstvo Pozořic do vedení. I přes pohyby v sestavě se tak opakovala situace z minulého týdne, kdy jsme v závěrečných minutách, přes trvalou převahu nedokázali vyrovnat. 

Druhá smolná prohra o branku by nám neměla vzít elán do dalších zápasů, protože mužstvo je evidentně mnohem silnější než v závěru minulé sezóny . S tímto vědomím se určitě dostaví i lepší výsledky.

Chmelíček R.

 

ZAKŘANY “B“ -  Drásov 1:1 (0:1)  89. Mattes

Sestava:  Pokorný – Stopka, Požár, Svoboda (60. Pessel), Avrat D. – Přibyl, Baláž, Šrámek ml., Sova – Mattes, Hampl (45. Frecer) 

S mužstvem Drásova se nám již tradičně výsledkově nedaří a výjimkou se nestal ani dnešní zápas. Hráči Drásova měli výškovou převahu, tudíž veškeré vysoké balóny si s přehledem pohlídali.  Snažili jsme se tedy kombinovat po zemi. Důrazná hra soupeře nám však povolila pouze pár menších šancí. Největší šanci jsme měli po centru Přibyla ze strany a zakončujícího Mattesa vychytal hostující gólman. Soupeř byl nebezpečný hlavně svými dlouhými auty do šestnáctky, z nichž jedna před koncem poločasu se ujala. 

V druhé půli jsme po střídání měli více ze hry a soupeře zatlačili. Ten toho využíval a dostával se do brejkových situací, ve kterých nás opět podržel náš Honza Prokeš a když jsme měli i štěstí při bránění, dostavila se odměna v podobě vyrovnávajícího gólu před koncem utkání. Míč z hloubi naší půle vyvezl Šrámek, křížně nacentroval před branku a na zadní tyči doklepával Zdena Mattes.    

 

Lukáš Přibyl


 SK Měnín A Sokol Zakřany A 1 : 0

 

Sestava: M. Žák, P. Všetečka, M. Vespalec, D. Koza, S. Šibal, J. Šrajtl, M. Šavrňák, Šrámek P.ml.,

O. Kožíšek, Šrámek P. st., J. Frecer

 Střídali: J. Bazal, L. Věžník

 

Zápas v Měníně se odehrál za úmorného tepla, ale na velice kvalitním travnatém povrchu. Zpočátku u obou mužstev byla znát určitá nervozita z prvního mistrovského utkání, což se projevilo na několika nepřesnostech. Hra v poli byla poměrně vyrovnaná, ale v koncovce to byli naopak naši hráči , kteří byli mnohem nebezpečnější než domácí. Bohužel žádná nadějná pozice se nám nepodařila dovézt ke vstřelení vedoucí branky. Celý první poločas ohrožovali hráči Měnína naší branku pouze dalekonosnými pokusy, které neměli šanci na úspěch.

 Druhá polovina začala zvýšeným úsilím domácích hráčů, ale nadále se opakovala situace z prvního poločasu a víc než pokusy z dálky jim nebyly umožněny.

 Domácí se dočkali až zhruba 20 min. před koncem utkání. Po velice šťastném rohovém kopu domácí útočník hlavou usměrnil nechytatelně míč za Martinova záda. Tento moment byl rozhodující, protože v obrovském teple už naši hráči nenašli dostatek sil na zvrat v utkání.

 Přes porážku musím konstatovat, že jsme s doma silným Měnínem sehráli vyrovnanou partii a nebyli daleko od bodového zisku.

Chmelíček


Tišnov „B“  -  ZAKŘANY „B“  3:0 (0:0)

 

Sestava: Prokeš Jan – Všetečka Matin, Požár Karel, Hála Marek, Avrat David – Přibyl Lukáš, Mattes Zdeněk, Baláž Karel, Sova Robert – Hampl Radim, Pessel Jakub

 

V horkém dnu jsme dojeli na půdu nového účastníka naší soutěže. Mužstvo Tišnova tvořené především z mladých hráčů, kteří se nevešli do A-týmů hrajícího 1.A soutěž, od prvních minut potvrzovalo, které mužstvo je favoritem. V první půli jsme pouze třikrát ohrozili branku Tišnova. Přesto však naší poctivou defenzivní hrou a hlavně kvalitním výkonem našeho gólmana jsme udrželi po prvním poločasu bezbrankovou remízu.

 

Ve druhé půli se obraz hry nezměnil a přišlo nevyhnutelné. Na tři akce nedosáhl ani náš gólman a výsledek je tak pro nás ještě mírný. Prohra se soupeřem, který předváděl hru kvalitou na úrovni Okresního přeboru, nás nemusí tolik mrzet a můžeme se soustředit na následující domácí utkání s Drásovem.

 

Přibyl

 

Vev. Bitýška – ZAKŘANY “A“ 4:2 (3:0) Šrámek ml., Šrajtl

Sestava:  Šťastný – Koza, Šibal, Bazal (Baláž), Vorel (Přibyl), - Všetečka, Avrat(Bureš), Vespalec, Šrámek ml.  – Šrajtl (Hruška), Šrámek st.

  K poslednímu utkání aktuálního ročníku soutěže jsme přijeli k soupeři, který na tom byl bodově naprosto stejně. V posledních zápasech se mu rovněž nikterak nedařilo, mohli jsme se tak poprát o důstojné zakončení sezony.

Od prvních minut utkání jsme měli svázané nohy strachem, aby i tento zápas nedopadl brankově pro soupeře tak bohatě, jako poslední tři utkání. Proto než jsme se osmělili k ohrožení soupeřovi branky, hrál soupeř. Postavení domácích v tabulce odpovídalo herním kvalitám a tak se hrál nezáživný fotbal. Bitýška však má v útočných řadách útočníka, kterého jsme nedokázali hned třikrát za celé utkání uhlídat, a proto jsme po 20 min. prohrávali již 2:0.  Když jsme nevyužili obrovskou šanci na zkorigování výsledku, šli jsme do kabin s tříbrankovým mankem.

Do druhé půle jsme nastoupili s párem změn a nejen to byl důvod, že jsme si začali více věřit a drželi jsme častěji míč na kopačkách. To vyústilo až ke vstřelení dvou branek a najednou jsme měli, o co hrát. Opět Zakřany „hráli“ fotbal. I když jsme stále kupili kvanta chyb, bojovností jsme dostávali domácí pod tlak. Ti však z ojedinělé akce v závěru utkání dokázali vstřelit uklidňující branku. Ve zbývajících minutách jsme recept na domácí obranu nenašli a tak jsme si museli vyslechnout vítězný pokřik domácích.

O to víc nás mrzelo, že jsme neuměli duel otočit, neboť domácí byli hratelný soupeř. Za poslední utkání jsme si tedy zkusili cestu, jak to nejde, zbývá nám tedy vydat se cestou druhou. A nejen proto již toto úterý v 18:00 pokračujeme v přípravě na novou sezonu.

 

Dík patří především Miloši Šťastnému. Poslední zápas kariéry mu vyšel skvěle. Díky za pomoc, Mildo.


Lukáš Přibyl

 


Zakřany A – Říčany A 1:7 (1:3)  Kožíšek O.

 

Sestava - Šťastný, Vorel, Šibal, Bazal, Vespalec(Pelikán), Kožíšek O., Šrajtl, Šrámek s, Šrámek ml.(Hruška), Přibyl(Hála), Avrat

 

Do utkání jsme nastupovali, jak již je v této části sezony pravidlem, opět s mnoha absencemi. Hra v poli vypadala poměrně vyrovnaně, bohužel vůbec nefungovala souhra celého mužstva při bránění útočných akcí soupeře. Utkání se zlomilo už v prvním poločase, kdy jsme inkasovali tři zbytečné branky a dokázali odpovědět pouze jednou. Čtvrtá z úvodu druhého poločasu utkání nás definitivně demoralizovala a udala ráz dalšímu průběhu.

Pod tíhou zklamání z výsledku bychom neměli opomenout jednu velice významnou situaci, která se odehrála zhruba v polovině druhého poločasu za stavu 0:2. Při naší velké šanci upadl v pokutovém území soupeře náš kapitán Petr Šrámek st. a rozhodčí rezolutně odpískal pokutový kop. Petr se projevil jako velký hráč a přiznal, že k pádu došlo nezaviněně. Dokázal udělat velké morální gesto, které by mělo být samou podstatou každého sportu.

I přes špatný výsledek lze na utkání najít několik pozitivních věcí a to hlavně v podobě návratu dlouhodobě zraněných Petra Šrámka ml. a Jindry Hrušky. Ač se nám příliš herně nedaří, našlo se v sestavě také hodně kluků, kteří chtěli s výsledkem aspoň něco udělat a hráli až do konce.

Musím touto cestou poděkovat trenérovi Jirkovi Kytlicovi, který přes problémy se sestavou dělá vše, co je v jeho silách a je jeho úspěchem, že naše mužstvo mělo účast v OP jistou už pět kol před koncem soutěže. Děkuji také naším fanouškům, kteří nám zachovali věrnost i v této tíživé situaci. Věřte, že zas bude líp.

R. ChmelíčekMěnín – Zakřany 7:0

 

Sestava Žák, Koza, Vorel, Šibal, Bazal, Všetečka, Vespalec, Bureš, Kožíšek O., Šrajtl, Šrámek st. 

 Střídal – Pelikán, Švancara

 

Utkání nemá význam jakkoliv hodnotit jelikož výsledek naprosto odpovídá průběhu utkání a vypovídá o všem, co se na hřišti událo. Z našeho pohledu je dobré, že i přes hrozivé skóre se v našem mužstvu našlo pár hráčů, kteří projevili dostatek úcty ke spoluhráčům a hráli naplno až do konce. Momentálně je důležité, v této na zranění tak extrémní části sezony, dohrát zbývající dva zápasy bez úhony a nastartovat se do nového ročníku.

 

R. Chmelíček


ZAKŘANY „A“  - Zbraslav 2:4 (1:1)  Šrajtl, Šrámek

 

Sestava:  Žák – Koza, Všetečka, Bazal, Vespalec (Vorel), - Kožíšek O. , Bureš (Pelikán), Šibal, Kožíšek A. (Šavrňák), - Šrajtl, Šrámek

 

                Za ideálního fotbalového počasí jsme přivítali ambiciózního soupeře ze Zbraslavi, který má stále postupové šance. Navíc v minulém kole Zbraslav udolala první Moutnice a tak o pozici favorita bylo jasno. Do sestavy se nám vrátil po dvouzápasové pauze Šrámek. Vzadu udělal trenér změnu ve stoperské dvojici a místo Vorla poslal od začátku zápasu do hry Vespalce.

                Od prvních minut utkání jsme projevovali až přehnaný respekt k soupeři a nechávali jsme soupeře kombinovat i na naší polovině hřiště. Ten se kombinační hrou k žádné větší šanci nedostal. Poprvé zahrozil až z rozehraného přímého kopu ze strany. Zbraslavský útočník však v náběhu poslal míč hlavou daleko vedle branky. Pak jsme se osmělili i my k prověření Zbraslavské obrany a pokusili se o útočnou akci. Byli to však hostující hráči, kteří šli v úvodu utkání do vedení. Po levé straně jim vyšla rychlá, přímočará akce na jeden dotek, kterou z ostrého úhlu poslal svou životní trefou přímo do šibenice hostující útočník. Rychle obdržená branka vnesla do našich řad nervozitu. Přesto však jsme našli rychlou odpověď. Po pravé straně bleskově zatáhl míč k rohu hřiště Všetečka a přesným centrem našel hlavu našeho kapitána. Vyrovnáno! Od té chvíle jsme si začali více věřit a s favoritem utkání hráli vyrovnanou partii. Soupeř si přes skvěle fungující naši obranu vyloženou šanci nevypracoval. Bohužel jsme my nedokázali využít samostatný únik na gólmana soupeře.  A když zůstal penaltou nepotrestán ani hrubý zákrok hostujícího hráče v šestnáctce, kdy došlo ke zranění našeho klíčového hráče, šlo se do kabin za nerozhodného stavu.

                Do druhé půle jsme však nenastoupili vůbec dobře. Nezachytili jsme hru a dostali jsme se pod tlak soupeře. Ten využíval své rychlostní i výškové převahy a tlačil se k naší bráně vzduchem. Brankově se ujal až špatně kopnutý rohový kop, který propadl přes přední tyč a po více dotecích byl doražen hostujícím hráčem. Ani v tento moment jsme nesložili zbraně a tlačili se více do útoku. Při jedné útočné akci byl vystřelen mimo hřiště náš kapitán, a když nezazněla píšťalka rozhodčího, rychlý protiútok Zbraslav zúročila uklidňujícím gólem. Pak již hostující celek hrál, co potřeboval a netlačil se zbytečně do útočení. Nechal nás kombinovat a čekal na chybu, která přišla. Konec zápasu se odehrával na polovině Zbraslavi a vytvořili jsme si pár slibných šancí. Gólem však skončila až skvěle umístěná střela Šrajtla v poslední minutě.

                Soupeř vyhrál zaslouženě. Utkání bylo ovlivněno pár nepřesnostmi ze strany rozhodčích. My se však více musíme zaměřit na to, proč již ve třetím utkání s mužstvy z horní poloviny tabulky dochází k výpadkům naší koncentrace ve druhé půli utkání. Několikrát jsme se přesvědčili, že jsme schopni hrát vyrovnaný fotbal s těmi nejlepšími mužstvy. Pojďme se tedy i nadále bavit fotbalem.

Lukáš Přibyl     

 


Želešice - ZAKŘANY „A“ 2:3 (0:0)  2x Kožíšek Adam, Šrajtl

 

Sestava:  Žák – Koza, Všetečka, Bazal Vorel, - Kožíšek O. , Bureš, Šibal, Kožíšek A., - Šrajtl (Švancara), Přibyl(Pelikán),


                Ve 23. kole jsme jeli na půdu soupeře, se kterým jsme se vítězně střetli již v přípravě a věděli jsme o jeho herních kvalitách. Přestože Želešice v jarní části sezony bodově jsou i za svým očekáváním, opět nás nečekal lehký soupeř.

 

                Se stále naplněnou marodkou jsme nastoupili do zápasu pouze s jednou změnou v sestavě oproti minulému zápasu avšak s nezměněnou taktikou. V naší situaci se musíme nyní trochu více spoléhat na bojovnost a dodržování taktických pokynů našeho lodivoda. Od prvních minut jsme se tedy stáhli do obranné ulity a čekali na své šance. Soupeři netrvalo dlouho a přečetl naši taktiku, čímž více dostával do hry své obránce. Po pár náznacích šance ze strany domácích jsme to však byli my, kteří zahrozili rychlou akcí po pravé straně. Bureš dával „pod sebe“ na úplně volného Přibyla, který však pohrdnul nabídkou a z hranice pokutového kopu poslal míč vedle Želešické branky. Stejně jako taktika a sestava, tak i obraz hry se podobal minulému zápasu s vedoucím mužstvem Moutnic. Hráči domácích předváděli pestrou hru. Zkoušeli na náš obranný val vyzrát individuálně, kombinačně či centry ze stran. Čímž si vypracovávali spoustu šancí. Žádnou však tu vyloženou. Šance Želešických, které jsme nedokázali zastavit, skončili buď daleko mimu branku, a nebo je zlikvidoval v naprosté pohodě a skvěle chytající náš gólman. Nejnebezpečnější zřejmě byli domácí střely z odražených balonů. My jsme občas zahrozili z rychlých protiútoků po stranách a vypracovali si i slibné šance. Bohužel žádnou jsme nedotáhli do konce. A když se v první půli nestrefil ani soupeř, šlo se do kabin za nerozhodného stavu.

 

                Do druhého poločasu nastoupila mužstva v nezměněných sestavách a neočekávalo se, že by se tak změnil i obraz hry. Začátek však patřil nám, kdy ve 3. minutě 2. poločasu vypíchnul balon domácímu obránci Adam a po sólovém úniku přehodil již ležícího gólmana domácích. Vystřídali jsme a chtěli se nadále držet své taktiky. Domácí nadále ohrožovali naši branku kvalitní hrou. Svou sílu však ukázali při exekuci přímého kopu z rohu velkého vápna. Po krátkém přistrčení domácí hráč nechytatelně trefil míč, který zaplul do naší branky. Krásný gól. Ještě hůř to s našemi šancemi na dobrý výsledek vypadalo o pár minut později, kdy si do vlastní brány srazil centrovaný míč náš obránce. Smůla. V této fázi zápasu jsme ukázali sílu mužstva a snažili se čím dál častěji ohrožovat domácí branku. Což se nám vyplatili a nedlouho po obdržené brance nás k bodovému zisku posunul Jakub, který dorážel odražený centrovaný míč a opět svým typickým způsobem tentokrát hlavou zavěsil. Početná skupina našich fandů se ještě nepřestala radovat, kdy své schopnosti předvedl opět Kuba Šrajtl a dokázal se uvolnit u rohového praporku. Zafungovala spolupráce již od žákovských let a svým centrem našel nabíhajícího Adama, který poslal míč do sítě nevídaným způsobem. Krásný gól. Pak již celý stadion jen sledoval oslavu Adama a radující se Zakřany. Vzhledem k předvedené hře byl současný výsledek pro domácí šokující. Přesto však nesložili zbraně a i nadále byli velice nebezpeční. V této situaci nás podržel opět gólman. Želešice se víc a víc tlačili do útočení, čímž v jejich obranných řadách vznikalo více okének pro naše kontry. Dostali jsme se i do dvou vyložených šancí, u kterých jsme bohužel nezachovali chladnou hlavu a neproměnili je. Konec zápasu byl tak napínavý až do konečného hvizdu hlavního arbitra.   

 

                Hráli proti sobě mužstva, které netrápí záchranářské boje a ani postupové ambice nemají. Podpořeno solidním výkonem rozhodčího se tak hrálo slušné utkání bez zbytečných a zákeřných faulů. Fotbalový divák tedy mohl být spokojen a opět si říct, že fotbal je krásná hra. Utkání nás přesvědčilo o tom, že výkon z minulého utkání jsme schopni zopakovat a jít si pro body i na horké půdě. Síla našeho seskupení roste. Což jistě potvrdíme opět hojnou účastí na trénincích. Díky patří opět skalním fanouškům. Fotbal děláme právě pro tyto okamžiky. Po sobotní výhře „B“ mužstva završilo radostný víkend Zakřan i naše Áčko.

 

P.S.: Speciální poděkování patří Aleši Kocmanovi za podporu. Ještěže víš, kam patříš. :-)  

                Lukáš Přibyl        Novinky

archiv

Naši sponzoři:


Kostel (náhled)Obec Zakřany


Weldpoint.eu


Panag (originál)

PANAG.CZ.


Trojan Dušan Truhlářství

Trojan Dušan - Truhlářství


hotel Harmonie

Hotel Harmonie


Aleš Vít - nábytek

 

 

m.a. povrchové úpravy s.r.o.

Zakřany 35

Jiří Matěja-Jaroslav Matěja

navštivte

Restaurace Sokolovna

 

 

 

 

 

 

 

 

TOPlist